Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak można młodym ludziom mówić, że nie warto iść na #studbaza xD. Ja sobie nie wyobrażam, żeby ktokolwiek dobrowolnie wybrał pracę na budowie, gdzie robole gwiżdżą na dziewczyny i piją wódkę, albo jakiś spawacz/hydraulik/wykonczeniówka, gdzie Janusz majster pozjadał wszystkie rozumy i traktuje "młodego" jak niewolnika xD.

#praca #pracbaza
  • 89
@zemsta_przegrywa: Obecnie u nas tylko jedna zmiana. Za mało rąk do pracy. Po powrocie z urlopów i chorobowych może 2 zmiana bedzię uruchomiona. Raptem 7 operatorów na 4 maszyny.

@pudo: Albo sami w przeszłości konto usunęli patrząc na wpisy niektórych użytkowników tego portalu ;)
@zemsta_przegrywa: ale wiesz że przy zawodach typu #programista15k studia to jest ostatnia rzecz na którą ogarnięty pracodawca patrzy?
Tzn fajnie jak jest, ale jak masz duże doświadczenie, kursy np Cisco i inne takie to możesz mieć i wykształcenie podstawowe a pracę niezłą znajdziesz. Mój kumpel siedzi w zarządzaniu, najpierw w UK, teraz w PL gdzie zarabia więcej niż tam i chociaż praca nudna to zarabia tyle że nie narzeka. Na studiach
Nie wiem jak można młodym ludziom mówić, że nie warto iść na #studbaza xD.


@zemsta_przegrywa: A warto? xD Nie wiem czy byłeś na studiach, ale zgaduję że nie, bo poza nielicznym wyjątkami one gówno dają, a nie prace.

Gdyby moi starzy nie byli tak mądrzy jak ty, tylko wysłali mnie od razu do roboty to bym zarabiał teraz pewnie z 2 razy więcej xD I nie pracuję fizycznie, tylko klikam w
@zemsta_przegrywa: Zacznijmy od tego że nie każdy ma predyspozycje by studiować i kucować xD i nie jest w tym nic złego ponieważ nie każdy #!$%@? będzie programistą albo #!$%@?ł pieczątki, ktoś musi #!$%@?ć w gówno pracach, problemem jest tylko to, że w Polsce mamy #!$%@? afrykańską ekonomię i mimo iż jest ogromny popyt na gówno prace a podaż roboli niska to wartość tych prac w ogóle nie wzrasta xD tylko ciągle
Bez studiów nie masz szans na programistę 15


@zemsta_przegrywa: eee... I co, robisz studia i dostajesz z tego tytułu większą kasę? Brednia. Dostaje się lepsze oferty jak się ma lepsze predyspozycje, doświadczenie przede wszystkim, logiczne że więcej dostaniesz mając 5 lat doświadczenia w zawodzie i x certyfikatów, niż będąc "juniorem" po studiach pierwszy raz idący do pracy. Mam takie porównanie bo kumpel po infie idzie pierwszy raz do pracy w zawodzie,