Wpis z mikrobloga

Dawanie koperty z pieniędzmi państwu młodym to jakaś #!$%@? akcja.
Skoro para chciała abym pojawiła się na ich weselu, niech nie oczekuje ode mnie zwrotu kosztów za miejsce. Co to za popieprzona tradycja? Płacić za udział w jakiejś szopce, #!$%@?ąc od tego, że jest możliwość odmówienia.
Super impreza, nie dość, że droga to widok nachlanego towarzystwa nie napawa chęcią.
Chcecie mieć wesele? - ponoście tego konsekwencje finansowe a jak Was nie stać to nie róbcie.


#zwiazki #slub #wesele
  • 138
@wodze_owce_na_manowce: A na urodziny do kogoś też wbijasz bez niczego, nawet jak Cie zaprosi ? Dajesz tej osobie prezent... mniejszy lub większy ;) Państwo młodzi nie oczekują od Ciebie zwrotu 100% kosztów jakie ponieśli za Ciebie, ale wypadało by dać jakiś prezent adekwatny do poziomu imprezy... na urodziny możesz przyjść z flaszką czy winem, ale na ślub wypadałoby dać prezent o poziom wyżej ;)
@wodze_owce_na_manowce: Nie rozumiem tego wysypu komentarzy "xD" - również uważam, że jest to beznadziejny obyczaj. Jak zapraszam kogoś na imprezę do domu to nie oczekuję, że odda mi za wódkę, jedzenie, prąd itd. itd. - oczywiście możemy się umówić, że robimy wspólną imprezę i każdy coś przynosi ale jeżeli jestem gospodarzem to nie mogę wymagać, że ktoś ma mi zwrócić pieniądze.

Wesele jest taką samą imprezą, tylko na większą skalę i
jeśli zapraszam ludzi do siebie na imprezę, nieważne jakiej rangi, to nie oczekuje od nikogo żadnego upominku. To ja zapraszam, to ja chcę przyjąć gości, to ja chcę spędzić czas w ich towarzystwie, to ja płacę za ugoszczenie ich i również ja mam w piździe ich upominki bo nie robię tego dla wódki czy alko.


@wodze_owce_na_manowce: To chodź tak na imprezy do swoich znajomych i rodziny, bez żadnych prezentów. Ciekawe jak
@misioneos: Po Twoim komentarzu już wiem z jakim potencjalnie przedziałem wiekowym mam do czynienia. Co ma do tego "przegrywowa mentalność"? To ja bezproblemowo mogę nazwać Twoje podejście niewolniczym sponiewieraniem - działasz tak jak Ci stado pokaże, bez refleksji.

Składanie się na imprezy jest w porządku, darowanie komuś upominku/prezentu jest również w porządku ale pod warunkiem, że robi się to z własnej, nieprzymuszonej przez innych woli ... lubię kogoś, szanuję kogoś, kocham
@wodze_owce_na_manowce: tradycja nakazuje wręczyć prezent. Kiedyś młodej parze węczało się prezenty rzeczowe, głównie takie które miały pomóc urządzić im się w nowym domu, czyli głównie zastawy stołowe, zestawy ręczników, małe agd etc. Z czasem zmieniło się to w dawanie pieniędzy w kopercie, aby nie dublować prezentów, uniknąć chybionych itd. W pewnym momencie przeszło to do etapu "zwrotu za talerzyk" co już uważam przekracza pewien wymiar dobrego smaku. Oczywiście że na imprezę