Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ile powinien zarabiać ogarnięty koder css/html/js/php/sql. Ogarniam seo, serwery, domeny, bootstrap, sass . Czyli od a do z dla typowej strony dla januszabiznesu.

Za parę dni idę na rozmowę o prace - 100% zdalnie. Mam około 5 lat doświadczenia komercyjnego. Ale zawsze zdalnie dla innych agencji. Mam własną działalność gospodarczą i własnych klientów. Dodatkowo stale współpracuję z inną agencją. Na koncie jakieś raczej małe/średnie projekty (nie żadne angular/vue i itp) tylko zwykłe CMS pod php. Dodatkowo dobrze ogarniam ps (sam robię layouty, ale tam chcą mnie tylko na "programistę"). Ale oni o tym wiedzą ze ogarniam grafikę w dość dobrym poziomie.

Agencja około 10-15 osób. Miasto około 250tys. Dla tej agencji robiłem już kilka projektów - przez czas około 2 lat. Teraz z tego co się dowiedziałem to zwolnił im się etat programisty. Mają własny CMS nie żadne #wp i #joomla .W moich obowiązkach będzie też kontakt z klientem (telefon i te sprawy). Pewnie też uruchomienie na serwerze, domeny i itp. Klienci raczej z Polski

W grę wchodzą raczej dwie formy zatrudnienia b2b (faktura) i UoP. Myślałem aby na start zaproponować stawkę X a po jakimś czasie X + 10%
wołam #webdev #php #html #css #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży

Jaka stawka na start bedzie ok (netto na ręke)

  • od 3k do 4k XD 27.4% (29)
  • od 4k do 5k 8.5% (9)
  • od 5k do 6k 8.5% (9)
  • 6k-7k 7.5% (8)
  • 7k-8k 8.5% (9)
  • powyzej 8k 39.6% (42)

Oddanych głosów: 106

  • 16
  • Odpowiedz
do tego js to się naucz reacta/vue/angulara i naucz się nodejs i wtedy coś rób bo js/php/sql to po technikum od razu się potrafi jeśli jest się ogarniętym. Oczywiście zakładam, że Twój sql nie kończy się na SELECTach xD
  • Odpowiedz
Podobne doświadczenie etatowe here. Komercyjne licząc kontrakty, zlecenia itd. około 10 lat.
Niestety nastały takie czasy że każdy kto nie ma pomysłu na siebie postanawia zostać programistą.
Licz się z tym że na Twoje miejsce będzie jeszcze 100 innych osób które są w stanie posunąć do wszystkiego żeby tyko dostać chociażby darmowy staż żeby mame która go utrzymuje była dumna i wiedziała że hajs który dała na bootcamp to była dobra inwestycja.
  • Odpowiedz
I to "ogarniam serwery" świadczy tylko o tym, że nie umiesz prawie nic ( ͡° ʖ̯ ͡°) bo jeśli tak samo ogarniasz css/html/js/php/sql i siedzisz w tym 5 lat to współczuję...

"ogarniam serwery" czyli co dokładnie? apache2? IIS? postfix? dovecot? postawienie, konfiguracja i zabezpieczenie?
czy tradycyjnie - ogarniam serwery czyli potrafię kliknąć "zamów" na stronie hostingowej? xD
  • Odpowiedz
Jeszcze jedno. Taka rada ode mnie. Nie słuchaj tych komentarzy w stylu "haha, htmla, cssa, pehapa, sqla to ja za darmo mogę robić. Z czym do ludzi. Max 500 złotych dostaniesz." - te posty pochodzą od osób które są takimi #!$%@? rynkowymi i zaniżają stawki rynkowe, sami nie mając odwagi zażądać wyższego wynagrodzenia więc jeżdżą po tych co się szanuję i nie chcą psuć rynku. Mnie zdażyło się nawet usłyszeć od jakiegoś
  • Odpowiedz
OP: Tu OP
Jak obecnie pracowałem dla nich to miałem ustaloną stawkę 300zł netto dzienną - wiec licząc 300 x 5dni x 4 tyg - 6 tys. Wiec jednak płacą więcej niz 3-4 tys. Widocznie coś jednak potrafię.

@prnppp - daj namiar na tego gimnazjalistę. Z chęcią dam mu parę zleceń to zobaczymy. Jak zakoduje layout, zrobi ładne rwd i optymalizacje. Chyba ze myślisz wordpresowcach z edytorami divi i płatnymi szablonami.
  • Odpowiedz
Widocznie coś jednak potrafię.


@AnonimoweMirkoWyznania: albo ktoś sobie nie zdaje sprawy z tego, że daje się nieźle dymać ;-)

a co mam więcej do ogarnięcia dla zwykłych hostingów? przecież pisałem że strony dla zwykłych małych i średnich firm? Mam stawiać dedyka dla strony co ma kilka wejść dziennie? Sory ale za 3tys to nie chciało by mi się odbierać telefonów od ich klientów.


@AnonimoweMirkoWyznania: nie ale chociaż miej resztki honoru
  • Odpowiedz
@Pan_Jerzy kolego serio piszesz? To ile Twoim zadaniem powinien zarobić? 3k? Tyle to na budowie zarobi. A tutaj jednak coś musi wiedzieć. Wiadomo nie wyciągnie 10k ale spokojnie powinien te 5k-6k wyciągnąć.
  • Odpowiedz