Wpis z mikrobloga

Masakra. Miałem olać te wybory tak jak kilka poprzednich, ale po tej wczorajszej konwencji PiS zmieniłem zdanie. Różnica jeśli chodzi o PO-PiS jest taka, że jak PO coś obieca, to chociaż tego nie realizuje, a Kaczyński za wszelką cenę to zrobi, więc ta płaca minimalna 4000zł to jak najbardziej realny scenariusz, zwłaszcza, że akurat wtedy odbędą się kolejne wybory, więc on nie będzie mógł sobie pozwolić na nie zrealizowanie tak głośnej obietnicy. Ale trzeba przyznać, że ładnie to rozgrywają - skoro 1 głos to 1 głos, to celują w te najprostsze elektoraty - emeryci, najbiedniejsi materialnie/umysłowo, Polska B itd. Na przykładzie Polski mogę się zgodzić, że demokracja to lipa. Niemniej warto zagłosować na kogokolwiek (PO, SLD, PSL), aby tylko zmniejszyć wynik PiS.
#4konserwy #neuropa #polityka
  • 86
@rafal-heros: Niestety... w Polsce już tak od wielu lat jest, a teraz jest chyba jeszcze gorzej, bo jedni głosują na PiS przestraszeni, żeby złe PO im nie odebrało socjalu, a drudzy, tak jak ja, na PO, bo boją się, co PiS zrobi z tym krajem.

@VrubeL: Tak, 5 tys. dadzą. Oni mogą nawet powiedzieć, że dadzą 6 tys., ale to partia, która słynie z tego, że nie realizuje obietnic, więc