Wpis z mikrobloga

#antynatalizm #natalizm

Hipotetyczna sytuacja:
- jesteś w związku, oboje jesteście po szkole średniej,
- mieszkacie w bloku na typowym polskim osiedlu,
- macie nieperspektywiczne ale stabilne prace, wasz miesięczny dochód to 5000 zł,

Możecie mi powiedzieć, czy istnieją jakiekolwiek argumenty uzasadniające tworzenie dziecka w takiej sytuacji?
CXLV - #antynatalizm #natalizm

Hipotetyczna sytuacja:
- jesteś w związku, oboje j...

źródło: comment_3FQRuMb3ZAErILRRUbv3wMHFlVZKAjUJ.jpg

Pobierz
  • 104
@szymkov: Wiadomo, najgorzej jak taka Dorota Wellman wyśmieje na oczach polaków. Jest się totalnie spalonym.
Skoro "normalny" świat poza wykopem jest taki całkiem inny i lepszy to po co wchodzisz tutaj, a szczególnie na ten tag?

A tak w ogóle to miło że zaczynasz od wyzwisk. Dużo to o tobie mówi i średnio zachęca do merytorycznej dyskusji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@HAL__9000: ale co mam rozumieć? Masz ból dupy o to, że się urodziłeś i nie radzisz sobie w życiu? Jeszcze żeby tego było mało zwalasz wszystko na rodziców, bo zachciało się im seksu bez zabezpieczeń. Prawda jest taka, że to nie wina egoizmu tylko i wyłącznie waszego lenistwa, bo zamiast ruszyć dupę i coś robić zwyczajnie piszecie o tym, że zrobiono was na siłę. W sumie ból dupy o nic, Iks
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@CXLV: obawiam się, że większość ludzi nie zastanawia się głębiej, jakie są konsekwencje płodzenia dzieci. Robią to po prostu, bo wszyscy tak robią, standardowe punkty do zaliczenia: szkoła, praca, dzieci, wnuki, śmierć.

Chodzą za tobą i pytają, kiedy ślub, kiedy dzieci, potem czemu tylko jedno, i tak #!$%@? do #!$%@?. Bo tak trzeba, bo wszyscy tak robią, bo to normalne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CXLV: kurde przez pewien okres miałem podobnie i jakoś starczyło na wszystko, wystarczy kombinować. I nie była to walka o przetrwanie tylko był też czas na wyjścia na miasto i rozrywkę. Wiadomo że nie codziennie ale był. Nawet za granicę na wakacje się udało. A 2 dzieci.