Wpis z mikrobloga

Dzisiaj piąty post ze specjalnej serii: Próba replikacji pełnego Protokołu Feldmana. Pierwszy post z wyjaśnieniem tutaj.

Dzisiejsze śniadanie: Pstrągi wędzone.

Mam już wyniki wczorajszego lipidogramu!

TC: 328 mg/dl
HDL: 92 mg/dl
TG: 49 mg/dl
LDL: 225 mg/dl

Dla porównania ostatni lipidogram przy jedzeniu ad libitum (więcej tłuszczu, więcej białka, znacznie więcej kalorii) wyglądał tak:

TC: 275 mg/dl
HDL: 107 mg/dl
TG: 55 mg/dl
LDL: 157 mg/dl

Czyli póki co sprawdza się hipoteza Feldama. Co więcej, sprawdza się również model PSMF (protein-sparing modified fast, hipokaloryczna dieta wysokobiałkowa, tutaj również niskowęglowodanowa), jeśli chodzi o wykorzystanie tłuszczów endogennych dla potrzeb energetycznych. Relatywnie wysoka podaż tłuszczów omega-3 nie wydaje się przeszkadzać, mimo teoretycznego działania supresyjnego na lipoproteiny, ale kto wie - może byłoby tego jeszcze więcej, gdybym jadł głównie nasycone.

#feldmanprotocol #eksperyment #medycyna #dieta #cholesterol #cholesterolboners #keto #lowcarb #carnivore #zerocarb #dietakarniwora
Pobierz anonymous_derp - Dzisiaj piąty post ze specjalnej serii: Próba replikacji pełnego Pro...
źródło: comment_lQo3flyjyTLqaWIGrkkMBEFFmq3IiiJt.jpg
  • 16
@BarkaMleczna: Jeśli hipoteza jest prawdziwa (a to tutaj to tylko połowa potwierdzenia), to znaczy, że można w krótkim okresie czasu (3 dni) istotnie zwiększyć lub zmniejszyć poziom cholesterolu w krwi, przy pomocy ilości jedzenia na diecie niskowęglowodanowej. Feldman jest zwolennikiem (i w dużej części syntezatorem) modelu energetycznego lipoprotein (służą przede wszystkim do dystrybucji energii, zwiększona ilość na diecie wysokotłuszczowej jest spodziewana i niegroźna). Możliwość takiej manipulacji jest czymś bezpośrednio wynikającym z
@BarkaMleczna: to że możesz manipulować poziomem cholesterolu, i np. jak chcesz by LDL na lipogramie wypadł Ci korzystnie, tzn nisko, to przed badaniem:
- kilka dni jesz w opór i tłusto,
- 1-2 dni nie pijesz kawy,
- minimum 12-14 godzin pościsz.
Tak ja to zrozumiałem, jak coś pokręciłem to OP pewnie mnie poprawi.
@anonymous_derp: Twoje ostatnie posty kojarzą mi się z poniższą historią. A szkoda, bo śledzia, lub inne ryby, dzięki Tobie staram się jeść częściej!
Twoje ostatnie posty kojarzą mi się z fanatyzmem, nadmierną wiarą w siebie i jakiegoś typu... uzależnieniem?
Nie mam na celu Cię obrażać. Życzę Ci bardzo dobrze. Wyrażam tylko swoje odczucia i opinię. ¯\_(*ʖ̯*)_/¯
pzdr
Pobierz elniks - @anonymousderp: Twoje ostatnie posty kojarzą mi się z poniższą historią. A s...
źródło: comment_eAjPz0RxbE7w0BWPMqdosPOhKeSgfT5H.jpg