Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki. Planuję kupić rolki dla siebie i dziewczyny. Oboje nie za bardzo umiemy jeździć, ale chcielibyśmy zacząć. Mam kilka pytań:
1) Opłaca się w ogóle kupować przez internet, czy koniecznie w sklepie stacjonarnym?
2) Jakieś polecane modele (damski/męski) dla początkujących?
3) Da się w ogóle jeździć po chodnikach, czy trzeba szukać specjalnie tras?

Dzięki!

#rolki #sport
  • 14
@Mr_NiceGuy:

1. Lepiej przymierzyć, szczególnie jeśli to pierwsze które kupujecie
2. Jak juz pójdziecie do specjalistycznego sklepu to wam coś polecą ;) Warto się zastanowić tylko nad rozmiarem płozy, bo jeśli kupicie coś z kółkami 80 i się wkręcicie to moze będziecie chcieli zmienic na większe. A jeśli weźmiecie coś z połozą która większych nie pomieści to trzeba będzie kupować nowe...
3. Raczej ciężko, a na początku to w ogóle nie
@Mr_NiceGuy: jedz tu i tu. moze beda mieli jakies promocje w rolkowym, bo ceny dobrych rolek to tak normalnie od 600zł sie zaczynają ale przynajmniej bedziesz mial porownanie jak powinna lezec dobra rolka. w decathlonie kupisz juz cos za okolo 200zl chyba.
@Mr_NiceGuy: 1. Jak macie możliwość pomierzyć, zawsze mierzcie.
2. Polecane marki: Seba, Powerslide, Rollerblade - te polecam zawsze, ale na początek cokolwiek w twardej skorupie będzie ok.
3. Da się jeździć po chodnikach, w dobrych rolkach będzie to znacznie bardziej komfortowe niż na fitnessówkach z biedry :)
@Mr_NiceGuy: w Poznaniu masz Zicoracing i plichwyścig. U Plicha chyba lepsze promocje na koniec sezonu, ale najlepiej przejedź się do obu.
Poznań jest generalnie przejezdny na rolkach oprócz paru miejsc. Jednak jak chcesz jeździć po mieście to cię czeka trochę nauki żebyś nie zginął od razu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jednak jak chcesz jeździć po mieście to cię czeka trochę nauki żebyś nie zginął od razu ( ͡°( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Mr_NiceGuy: plus jak chcesz jezdzic po chodnikach to jakies dobre kolka by sie przydaly. I najlepiej wielkie. Jazda po kostce brukowej jest beznadziejna
@xstempolx: Nie radź mu jak nie wiesz xD wielkie koła są dla tych, którzy już jeździć potrafią, na dużych kołach się zabije szybciej xD @Mr_NiceGuy: leć do Zico albo Plichwyścig tak jak @csmrex napisal i kup rolki na kołach 4x80mm :) ja na takich zaczynałam i jak się kupi rolki w twardej skorupie to tak bardzo nie boli jazda po kostce :) miłej nauki! Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to