Wpis z mikrobloga

Cześć #devmirki i wszystkie osoby chcące into #programowanie :) Chcesz znać zdanie rekrutującego innych, doświadczonego programisty na temat bootcampów / szkół programowania? Czytaj dalej :)

W RST znani jesteśmy z tego, że lubimy dzielić się wiedzą. Tym razem chcieliśmy lekko zmienić formę i próbujemy sił z małym talk-show w naszym oldschoolowym Fiacie 125p. Pierwszy odcinek ze mną w roli gościa już na YT:

https://www.youtube.com/watch?v=YQ3ywY1g7ZU

Rozmawiamy tam właśnie o tym czy pakowanie kilkunastu tysięcy złotych w kurs ma sens i czy wystarczy aby dostać wymarzoną pracę.

Dajcie znać czy taka forma Wam się podoba, nagraliśmy już kolejny odcinek (nie ze mną ( ͡ ͜ʖ ͡)) ale chętnie dowiemy się co poprawić w przyszłości i o czym chcielibyście posłuchać. Staramy się, żeby to było tak jak zwykle w RST: Szczerze, otwarcie i bez nadęcia :)

#fiat125p #programista15k #szkolyprogramowania #bootcamp #rst #drivewithit #naukaprogramowania
Pobierz vegat - Cześć #devmirki i wszystkie osoby chcące into #programowanie :) Chcesz znać z...
źródło: comment_YOlwtO8dfiWuNZrbs18UOzCkGCzLABtL.jpg
  • 9
@vegat: głos rozsądku na temat bootcampów na wykopie - to nie może pójść dobrze.

Całkiem dobra realizacja, dźwięk jest w porządku, jakość obrazu jest dobra. Temat odcinka "na czasie" - podejście bardzo racjonalne i realne, także nawet z wnioskami o bootcampach się zgadzam. Co mi nie pasowało to "pasywność" twojego hosta/kierowcy. Miejscami zrobił się z tego monolog, zamiast aktywna dyskusja, nawet anegdota przy końcu nie pomogła - także to jest, moim
@aseeon_: Zgadzam się, też mam takie odczucie, że trochę zjadłem prowadzącego przez swoją gadatliwość :D
Niemniej kolega ma potencjał i liczę, że się rozkręci w przyszłych odcinkach :)
@vegat: Bootcampy przyczyniły się do upadku rynku juniorów. Nie ma ani jednego argumentu który wybroniłby ich zabójczy marketing i zalewanie rynku osobami które spamują wszędzie CV przez co ciężko się wyróżnić.
@Drew: Nie byłbym tego taki pewien. Bo ile to może być kursantów którzy statystycznie walą do firm w porównaniu z absolwentami kierunków informatycznych albo pokrewnych? Poza tym to nie tu jest problem, bo dla juniorów to i tak już praktycznie roboty nie ma.