Wpis z mikrobloga

#finanse #kredyt #frankowicze #banki

Dobija mnie to.

Jak brałem kredyt to miesiącami siedziałem przy umowach, na forach, godziny spędzone w różnych bankach na rozmowach z doradcami. Mimo, że kredyt na frankach był tańszy zdecydowałem się wziąć bezpieczny w pln.

We frankach brali ludzie co nie znają się na finansach, byli zbyt głupi by przeczytać umowę lub zwyczajnie zależało im na jak największym kredycie (by się pokazać, by kopić jak największą chatę, a w pln dostali by mniejszy kredyt).

Teraz mimo ich głupoty banki będą zmuszone im pomóc za nasze pieniądze, każdy klient każdego banku będzie się składał na pomoc dla tych debili co nie potrafią czytać umowy. Nie czarujmy się to że banki będą zobowiązane do pomocy im to nie oznacza, że prezes banku, sam wyłoży kasę na frankowiczów. Bank na tym nic nie straci, to klienci będą płacić na tych ludzi.

Nie dość, że zapłacę więcej za kredyt to jeszcze będę musiał się zrzucać na "pomoc" dla tych co wzięli we frankach. Ale to dołuje, że w tym kraju opłaca się być debilem, jak coś to zawsze ci pomogą, lepiej nie myśleć, nie podejmować rozsądnych decyzji.
  • 137
@Kmil92 branie kredytu we frankach to od początku była loteria. Przez wiele lat wygrywali na tym płacąc niską ratę tylko jakoś siedzieli wtedy cicho. Ale bardzo mnie pociesza fakt że będzie pomoc od całego społeczeństwa. Ja zaczynam ostro grać w totolotka - 1000 PLN miesięcznie na zakłady. Jak wygram to moje, jak nie to wszyscy obywatele zrobią zbiórkę i oddadzą mi pieniądze bo powiemz że nie wiedziałem że można przegrać.
@Kmil92: trochę się zgadzam, trochę nie.

Problem z "frankowiczami" jest prosty:
- ludzie, którzy nie powinni dostać kredytu takowy brali i dostawali
- banki jednocześnie nie grały wobec nich uczciwie

W pierwszym punkcie winny jest zarówno bank, jak i klient. W drugim tylko bank. Teraz pytanie, czy banki za swoją ryzykowną politykę kredytową oraz cięcie klienta powinny zapłacić? Moim zdaniem tak. Żeby jednak ciebie uspokoić - to nie będzie tak, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@fellach: To może Ci trochę wyjaśnię. TSUE wypowiedziało się w sprawie konkretnej umowy i w sprawie interpretacji jak postępować z umową której główne punkty są niezgodne z prawem. Jak Frankowi z coś chce ugrać to i tak musi pójść do sądu. Co potrwa kilka lat, a jak pójdzie ich dużo to jeszcze dłużej. Każda umowa będzie musiała być sprawdzona, czy nie posiada klauzul zakazanych i czy one są kluczowe dla umowy.
@Kmil92: xD. Ciesze sie że nie mieszkam w Polsce, bo inaczej musiałbym skonczyć prawo, finanse i rachunkowość, medycyne, budowlanke, mechanikę, informatyke, mieć kurs spawacza, czatny pas w judo i prawo jazdy kat. C+E żeby nie być frajerem który sam się prosi o wydymanie. Skąd u was polaczky to przyzwolenie na oszustwo i zwalanie winy na oszukanego, że się dał zrobić na szaro?
Ale poza sytuacjami jak Twoja były takie gdzie banki specjalnie odmawiały ludziom kredytu w złotówkach bo ponoć klienci nie mieli zdolności ale jednocześnie mieli zdolność we frankach.


@zielony11: Jak nie ten bank to inny, mamy masę banków w Polsce, nawet nie trzeba mieć konta w tym konkretnym banku by wziąć kredyt. Jak ktoś nie miał zdolności by brać kredyt to czemu brał tak niekorzystny kredyt? Nie ma obowiązku by brać kredyt,
Kmil92 - > Ale poza sytuacjami jak Twoja były takie gdzie banki specjalnie odmawiały ...

źródło: comment_mnRT7Efz1RoHYAwGhBUs8ZH1QYoyhVut.jpg

Pobierz