Wpis z mikrobloga

@cerastes: Osprey, Gregory i Lowe Alpine, ew. Arcteryx, ale są nieadekwatnie drodzy. Jakiego plecaka szukasz?
Generalna zasada jest taka, jak ktoś robi tylko plecaki, to musi się na tym znać, Salewe stawiam poniżej pozostałych przez Ciebie wymienionych.
@Letoo: Głównym czynnikiem wyboru jest dla mnie system wentylacji, drugi to system nośny który pozwoli na dobre rozłożenie nacisku. szukam czegoś średniego w litrażu 50-60L który pozwoli spakować się na weekend w góry.

Arcteryxa mam model cierzo 35L. mega lekki na jednodniowy wypad jest ok. oglądałem większe i za tą kasę to szału nie ma.
@cerastes: Zerknij na Ospreya Atmos 50 AG, ma dobrze wentylowany system nośny i generalnie bardzo dobre opinie. Osobiście mam Gregory Baltoro 65 ale u niego priorytet to dobry udźwig, wentylacja jest OK, ale bez szału. Nie decydowałem się na Atmosa, bo jestem nieogarem i potrzebuje U zipa na całej długości plecaka, żeby coś znaleźć - był to dla mnie absolutny priorytet.

Mam jeszcze Lowe Alpine AirZone Trek+ 35:45 i jest absolutnie
@Letoo: Dzięki za propozycje, postaram się je znaleść w sklepach stacjonarnych i oglądać na żywo.
Widzę ze Osprey cięższy się dobra opinia bo sporo osób poleca te firmę.
@cerastes: Cokolwiek wybierzesz z zakresu Osprey/Deuter/Gregory - będziesz zadowolony, o ile dobierzesz plecak pod siebie i przymierzysz co najmniej kilka z obciążeniem na co najmniej kilka minut.