Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, uważacie że można to spawać i da radę pojeździć? Odchyliłem tą rurkę tak, aby było dobrze zobaczyć miejsce, normalnie to przylega do siebie. Rama to aluminium 6061. Ile cenowo wyjdzie? Nie chciałbym kupować nowej ramy, bo już lepiej opłacałoby się nowy rower
Może znacie kogoś z Wrocław kto zna się na spawaniu ram rowerowych? #wroclaw #kiciochpyta #spawanie #pytaniedoeksperta #rower #rowerowywroclaw #tig
janpostal - Hej Mirki, uważacie że można to spawać i da radę pojeździć? Odchyliłem tą...

źródło: comment_wmnG7DKz5EzFzTvKpOSJu41JTaSDUbxQ.jpg

Pobierz
  • 12
Wszytko są radę, można dodatkowo do środka wspawac rurkę cit mniejszą i dopiero te większe zespawać razem, będzie bardziej utwardzone. No ale wiadomo że to już nie będzie to samo jak rurka nie uszkodzona. Moja rada, zespawać, jeździć, obserwować.
@bartman28: Bez przesady, jak rozbierze sam wszystko i przyniesie ramę to faktycznie koszty spawania to grosze (rura z 5 zł, spawacz poświęci z 10 minut, zrobi to jakotako czyli #!$%@? ale będzie trzymać) czyli pewnie ze 100-150 zapłaci. Tylko pytanie jest - skoro się raz rozpadło, to czy rozpadnie w innych miejscach za jakiś czas? Nie ufałbym tej ramie i bałbym się jeździć inaczej niż krótkie dystansy do pracy/szkoły i tyle.
@janpostal: 500 zl taka rama? hehe

masz w swoim miescie dilera meridy? uderz do nich, powiedz jak wygląda sytuacja, niech Ci sciągną od producenta/dystrybutora cos na 26 cali pod v-breaki i tyle. sam pracuje w sklepie rowerowym i sciągalisy ramy dla klientow ktorym pekla rama po gwarancji za 60-100 zł. jak nie masz dilera to kontaktuj sie z polskim dystrubutorem

@Loloman: zrobi jako tako czyli #!$%@?, no wlasnie. ja bym
@janpostal: Pospawasz to za 100-200zł ale to głupota, wywal ten element i kup nowy.

Pomijając sam fakt gorszego i słabszego połączenia to rama jest przepracowana i materiał przemęczony, z pewnością są mikropęknięcia w innych miejscach a od tego zależy Twoje bezpieczeństwo, jak walnie jeszcze raz to z przytupem że zgubisz całość z kołem i sie #!$%@?
@bartman28: Ogólnie prawie każde miejsce na ramie jest słabe jak pęknie :) Rama to taki dosyc ważny element, tak jakby wszystko się na niej trzyma. Ja mówię tak - rower do jeżdzenia po płaskim po mieście - spoko, można pospawać, bo za 100-200 roweru się nie kupi który jest dobry pod nas i jeździ. Jak chce się jeździć na tym rowerze na dłuższe wycieczki gdziekolwiek - kupowałbym nową ramę/rower.