Wpis z mikrobloga

Na poniższym obrazku możemy zobaczyć jak wygląda typowy Oskarek po przebudzeniu w poniedziałek rano. Czemu jest taki zadowolony? To proste. Siła nawyku i odruch Pawłowa. Taki normik odkąd pamięta poranek kojarzy pozytywnie - ciepły dom, zapach śniadania i kawy rodziców, ich uśmiech i miłe rozmowy, oglądanie bajek, potem mycie, ubranie i wio na dwór do zabawy z kolegami i rodzeństwem, albo do szkoły, gdzie będzie wuef, będzie można porozrabiać na przerwach, podokuczać temu cichemu spokojnemu, itp. itd. To było coś co zawsze powodowało, że pobudka i nowy dzień był niczym narkotyk - po prostu tak działa wyrzut endorfin.

A teraz pomyślcie o sobie - jeśli w młodości każdy kolejny dzień to uczucie zimna, niepewność, strach i smak goryczy, to już wiecie czemu teraz, 20 lat później nie macie sił do życia. Jeszcze nie otworzyliście oczu, a już zadawaliscie sobie pytania typu:
-ciekawe czy będzie co jeść
-czy tata będzie pijany i będzie krzyczał na mamę
- czy znowu w szkole mi dokuczać i bić i ja dostanę uwagę, "bo prowokuję i mogłem nie reagować"
-czy bezpiecznie dotrę ze szkoły do domu czy znowu będą na mnie "polować"
Itp. Itd...

I tak dwadzieścia lat później wy zastanawiacie się czy to już może czas skończyć te męki, a normik z drugiej strony barykady wam powie, że wystarczy po prostu myśleć pozytywnie, brać zimne prysznice, uderzyć pięścią w stół i przestać się użalać. Przecież te kilkanaście lat negatywnego programowania nie ma znaczenia....

#przegryw #wychodzimyzprzegrywu #depresja #nerwica #fobiaspoleczna #dda #ddd #takaprawda #psychologia #psychiatria
LajfIsBjutiful - Na poniższym obrazku możemy zobaczyć jak wygląda typowy Oskarek po p...

źródło: comment_4dIlehjgczWc5EPubQRq6QQNw53yq6Up.jpg

Pobierz
  • 23
- czy znowu w szkole mi dokuczać i bić i ja dostanę uwagę, "bo prowokuję i mogłem nie reagować"

-czy bezpiecznie dotrę ze szkoły do domu czy znowu będą na mnie "polować"


@LajfIsBjutiful: Przecież takie rzeczy to jakieś wyjątkowe przypadki, tym bardziej to drugie.
@Asterling: to nie sa wyjatokowe przypadki, to sa ich urojenia i osobowosc manniakalna, ci ludzie maja najwiekszy problem ze soba, nie z innymi, im sie wydaje ze kazdy ich atakuje, a tak naprawde wystarczy w ich strone powiedziec cokolwiek negatywnego aby odpalic protokol oblezonej twierdzy, mam takiego pracownika, bardzo dobry przedstawiciel handlowy, ale jak cokolwiek zrobi zle i zwroci mu sie uwage to jest dramat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LajfIsBjutiful: to co ma znaczenie to, to że tag przegryw nie chce zmian, chce płakać i narzekać, że świat jest zły i ich popsuł. Ale i tak największą beką jest, kłócenie się przegrywów o to, który ma gorzej XD

No i tak ciśniecie z "wyjdź do ludzi idź pobiegać". Ale jak tylko okaże się, że ktoś ma depresję, mimo braku znacznych niepowodzeń w życiu to pojawia się magiczna ilość bóldupiących o
@Xvenowski: ta, na #!$%@? syfu ze swojego samochodu na srodek podjazdu pod warsztatem, i generalny brak szacunku do pracownikow fizycznych, jak moge mowic mu ze jezeli robi syf to ma go posprzatac XD O JA NIEDOBRY, chlopak sie tak obruszyl po zwroceniu uwagi ze nikt za niego nie bedzie sprzatac i syf od wczoraj czeka wiec niech teraz idzie i go posprzata prawie robota rzucil