Wpis z mikrobloga

Czy to prawda, że Włosi tak dużo gestykulują? I tak, i nie. Sami gli Italiani żartują, że północ i południe Włoch to niemal dwa różne kraje. Północ uważa, że południe to niewychowane biedaki i mówią jak wieśniaki, z kolei południowcy mają tych z północy za nadętych, zestresowanych, przemądrzałych snobów ¯\(ツ)_/¯
Ci z północy faktycznie są bardziej podobni do środkowych Europejczyków, tzn. są bardziej zdystansowani, cisi i wcale tak nie machają rękoma ¯\
(ツ)_/¯ Z kolei południowcy są weselsi, bardziej otwarci, hałaśliwi i energiczni, przez co częściej gestykulują.
gesticolare - gestykulować
PS: #ladnypan Marco to niestety gej, moje szanowne #rozowepaski ( ͡° ʖ̯ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wloskinawykopie - tag do obserwowania ciekawostek na temat włoskiego i Włoch
#wloski #wlochy #naukajezykow #jezykiobce #ciekawostki #angielski
N.....n - Czy to prawda, że Włosi tak dużo gestykulują? I tak, i nie. Sami gli Italia...
  • 5
@Nuuskamuikkunen: dla mnie nawet włosi na północy byli zbyt głośni i 'in your face', ciekawe jaki dyskomfort muszą czuć Skandynawowie podróżując po Italii ( ͡° ͜ʖ ͡°) choć tak patrząc na to z boku - jest to w jakiś sposób ujmując, plus jest też taki, że ich small talk zawsze przechodzi na gadkę o calcio
@takitutej: albo o jedzeniu! hahaha ( ) Ja na początku też czułam się nieswojo, zwłaszcza przy wiecznym ''baci baci'' ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale potem polubiłam te ich pogawędki, niemal teatralne śmiechy itp.
We Włoszech o wiele łatwiej o znajomości, nie ma podpierania ściany na imprezach itp., co jest dużym plusem ( )