Wpis z mikrobloga

Elo !
Opowiem wam, jaki hardkor to jest prowadzić gastro w Polsce xD
jestem już tak zmęczony tym wszystkim użeraniem się z każdym, że mam ochotę rzucić to w #!$%@? xD
Zaczynałem od jednej budy w lutym 2019r, dzisiaj mam już 4 lokale
7msc przekszatłcałem lokal z biurowego na gastronomiczny - walka ze wspólnotą i ADM.
Gdy już udało się otworzyć to zaczeło się od codziennych donosów,sanepid,urząd skarbowy,inspekcja pracy,policja,straż miejska,prezydent miasta itp xD
w samym lipcu miałem 8 kontroli każda z donosu.
Wczoraj dostałem polecony od jakiegoś mecenasa, że lokal zaburza mir domowy mieszkańcom, którzy mieszkają nad lokalem, gdzie oczekują "Wymiernej rekompensaty majątkowej, która wynika z doznawanych krzywd powodowanych przez uciążliwości wibroakustyczne"
do tego z innego lokalu, wspólnota grozi mi sądem, ponieważ nie zgadzają się na prowadzenie gastronomii xD
(wymyślili, że lokal może być czynny tylko o 12-20:00 + mase innych pierdół, jak znajde, to wrzucę protokół z zebrań wspólnoty i zobaczycie jaki to jest beton xD )
A, ja nawet alko nie sprzedaje :D
#polska #dzialalnoscgospodarcza #gastronomia #pracbaza #chlewobsranygownem
  • 86
Kup mieszkanie nad lokalem usługowym, a potem płacz, narzekaj i żądaj 'odszkodowań'. xD


@hokus_pokus: Są usługi uciążliwe i są usługi zwykłe. Gastronomia, puby, kluby to są właśnie usługi uciążliwe. Jeśli chcesz prowadzić działalność w lokalu usługowym w BUDYNKU MIESZKALNYM to nie może ona być uciążliwa dla innych. Op specjalnie zmieniał przeznaczenie bo wcześniej była tam nieuciążliwa działalność biurowa/usługowa, pomimo tego, że wiedział że jest niechęć administracji i wspólnoty. Jest różnica mieć
Jak im się nie pasuje, to naprawdę nie wiem, czemu kupowali mieszkania nad lokalami usługowymi.


@hokus_pokus: Nie to tak nie działa. Jeśli blok jest nieruchomością mieszkalną z dopuszczonym parterem na funkcję usługową to USŁUGODACY muszą wykonywać swoje usługi tak by nie były one uciążliwe. Blok ma nominalnie funkcję mieszkalną. W ograniczonym zakresie jest dopuszczenie usług.
Gastronomia


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Pierwsze słyszę, że mała gastronomia jest usługą uciążliwą. W normalnej knajpie poziom hałasu jest przecież niższy niż z ulicy, dlatego małe knajpy to codzienność pod blokami mieszkalnmi, a OP napisał że kontrola z urzędu miasta badała wentylację i było okay. Jeśli ma dokument, to już w sądzie będzie argument na jego korzyść.

SŁUGODACY muszą wykonywać swoje usługi tak by nie były one uciążliwe.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Oczywiście. Ale mieszkańcy nie
Pierwsze słyszę, że mała gastronomia jest usługą uciążliwą.


@hokus_pokus: O uciążliwości stanowi nie typ "mała, duża, tajskie, burgery, pub dla dzieci czy cocomo" tylko sąsiedzi. Możesz mieć knajpę z kanapkami i ona uciążliwa nie będzie skoro nie będziesz gotował i wszystko na zimno, a możesz mieć knajpę z curry, tajskim i indyjskim gdzie zapachy będą przechodziły". Jęśli będzie hałas, zapach. To to właściciel knajpy ma zadbać by nie było żadnej immisji
@hokus_pokus:

dlatego małe knajpy to codzienność pod blokami mieszkalnm


Mogą być dwie takie same knajpy serwujące podobne danie z podobnymi obrotami. Jedna i druga będzie miała tych samych klientów i taką samą ilość. I w jednej może to być uciążliwy lokal a w drugim bloku nie.

Jeśli masz lokal z wielkiej płyty zmaieszkzany przez studentów to nie będzie zakłócaniem ustawicznym hałasu jeśli będą imprezy 2x w tygodniu. Takie same imprezy w
Oczywiście. Ale mieszkańcy nie prosili o dostosowanie lokalu do panujących warunków, po prostu chcą hajsu i jestem gotów się założyć, że odpowiednia kwota sprawiłaby, że wszystkie ich problemy zniknęłyby.


Zależy na co chcą hajs. Sąd pewnie by nakazł ograniczenia inmisji i wtedy będzie musiał dostosować lokal a sąsiadom nadal może dalej coś nie pasować. Nie wiem też na jakiej zasadzie wnioskują o jakieś pieniądze bo op tegodokłądnie nie opisał, więc wróżyć z
Kompletnie nie rozumiem o co chodzi z tymi komentarzami, 2 piętra pode mną jest restauracja i kawiarnia i nigdy w żaden sposób tego nie odczułem, żadnych zapachów czy uciążliwego hałasu.
@yassarian jasne ale jeśli zrobisz dobry food pairing z alkoholem i masz ekipę która jest w stanie to sprzedać to uwierz, że przy dobrych cenach od przedstawicieli i przebiciu na koktajlach/alkoholach jesteś w stanie zarobić kupę kasy przy praktycznie minimalnym wkładzie i wysiłku :)