Wpis z mikrobloga

Żyjemy w 21 wieku, latamy w kosmos, robimy przeszczepy serca itp., a nie mamy leku na kolkę u noworodka xD mam dziecko 2tyg i dostało kolki która będzie trwać przez minimum następne 2.5miesiąca. Przecież to jest jakaś masakra XD wykopki mogą gadać co chcą, ale dziecko to jest mega ciężka praca, moim zdaniem cięższa niż praca normalna xD moja żonka jest inżynierem audio i już ma dość, a ja pracuję w IT i też zdycham xD
#madki #praca #dzieci #medycyna #zdrowie #500plus
  • 142
@obcx: Ziomek kup sobie symoticon? synoticon? Symetykon? nie pamiętam ale niebieskie opakowanie, dostępne w każdej niemieckiej aptece. Jak młody/a ma sztywny brzuch bo nie umie się spierdzieć to pomaga. Żeby znaleźć konkretną nazwę kup krople dla dziecka (espumisan i tam jest składnik który się nazywa jak lek).

Podanie dziecku herbaty z kopru włoskiego - gówno działa i dzieci tego nie lubią

Kładź(znaczy staraj się) dzieciaka na brzuchu przez większość czasu. Jeśli
@obcx: to, co piszą @Peeleejin: @NaebanyMistrzu Plus niestety - czas.
Kolki to efekt niedojrzałości układu pokarmowego takiego malucha.
Często dochodzą też wzdęcia, bo bywa, że przy nawale lub hiperwypływie dziecko dostaje na początku ssania dużo mleka ubogiego w tłuszcz, gdzie proporcjonalnie jest więcej laktozy. A że jescze nie potrafi jej trawić, to są problemy. Rozwiązaniem może być wlasnie delicol lub kolzym, które zawierają laktaze, czyli enzym trawiący laktozę.
Jednak czy
@obcx sprobujcie rurek Windi, opinie pediatrow sa rozne, ale ponoc dzialaja cuda. Kupilismy od razu po narodzinach ale na szczescie uzylismy moze ze 3 tylko i faktycznie daly rady natychmiast xD tylko trza uwazac i nie stosowac za czesto bo sie jelito rozleniwia i mozna do zaparc doprowadzic (ale nie wiem czy to jakos naukowo potwierdzone :P )
Na lekarzy i farmaceutow uważajcie i ich rady


@agaja: > @obcx

@obcx:

Ooooo właśnie pamiętaj że piguły w 90% przypadkach mówią do matek że dziecko się nie najada i Pani ma #!$%@? pokarm butla i będzie git. Nie wierzcie w te gówna z lat 90tych bo jeszcze będziecie ubogacać dietę dziecku przed 6tym miesiącem (czego robić nie wolno żadnych jabłek startych, marchewek, ziemniaczka do ciumkania, musisz być facetem i powiedzieć
@debustrol: a dupa, właśnie te rurki ponoć wcale nie są dobre.
Znaczy efekt dają doraźnie, ale ze maja szkodliwy wpływ na rozwój "umiejętności" dziecka pod kątem wypróżniania i puszczania gazów.

Jak są problemy z karmieniem to niech sobie twoja luba zamówi doradce laktacyjnego i będzie git.


@Peeleejin: jescze polecę strony hafija, mleczne wsparcie, babkizpiersiami - przekazują wiedze o laktacji poparta badaniami naukowymi. Są też na fb grupy, gdzie są naprawdę