Wpis z mikrobloga

Hejo!
Mam problem. Stworzyłem sobie CNN pod klasyfikację ludzi ze względu na płcie (2 klasy, standardowy jak na CNN preprocessing). Chciałbym stworzyć wykresy informujące mnie o tym jak się sieć uczy itd. Szukam, szukam i znalazłem coś takiego jak TensorBoard, który na bieżąco uaktualnia informacje dotyczące tej sieci. Niestety robiłem wszystko wg poradników, odpalam z lokalnego linka TensorBoard, ale tam nic prócz informacji, że niczego nie znalazł. Folder "logs" jest stworzony, po jednej epoce mam już tam jakiś plik, ale nic poza tym. Bardzo mi zależy na wykresach, żeby jak najlepiej dopasować parametry w modelu. Może jest jakiś inny sposób (np z wykorzystaniem matplotliba). Dzięki za pomoc!

#programowanie #programista15k #python #keras #tensorflow #cnn #kiciochpyta #ai
  • 4
@schon: ciężko mówić, że to idzie za szybko, bo pracuję na integrze, więc 8k zdjęć w training_set to 20 min na jedną iterację XD sieć już jest, jest całkiem spoko, ale chciałbym poprawić jej skuteczność, a wykresy dużo mi dadzą przy testowaniu różnych mixów parametrów. Po prostu TensorBoard najwyraźniej nic nie widzi i po prostu to mnie zablokowało w tym momencie :/
@sto0osik: odświeżenie strony tensorboard nic nie daje? Kiedyś było tak że trzeba było odswieżyć i włączyć wyświtlanie wykresy w zakładce "scalars". Jesteś pewny że podajesz dobrą scieżkę do logów przy uruchomieniu tensorboard?
Czego używasz do uczesnia sieci, tf czy może keras, theano?
Zdefiniowałeś callbacks?
Tak swoją drogą to tensorboard nie jest jedynym wyjściem, możesz zbierać dane o acc czy loss do tablic pythonowych czy samemu zapisywać do pliku.
Ale oczywiście tensorboard
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@misza_zg: na szczęście udało się sytuację opanować. Odpaliłem bardzo prymitywną ANN, żeby sprawdzić różne kombinacje. Po totalnym restarcie okna z TensorBoard oraz usunięciu starego katalogu "logs" wszystko zadziałało - także na sieci, która mnie interesuje. Zakładka graphs i scalars bez zarzutu. Dzięki za pomoc :D