Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, jak robicie #gulasz, to mięso przed smażeniem oprószacie je mąką?
Zazwyczaj tak robiłam, ale mam później takie bagno na patelni i wszystko tak się niesamowicie pali, że odechciewa mi się tego #gotowanie ale z drugiej strony bardzo uwielbiam.
Czy będzie czuć różnice, gdy zwyczajnie usmaze mięso, a mąką później zaciągne sos w garnku, gdy się wszystko pod dusi?
#kiciochopyta #gownowpis #rozowepaski #niebieskiepaski #gotujzwykopem
  • 14
@Tuptol: w gulaszu trochę chodzi o to, żeby mięsko z mąką się przyjarało, to dodaje super smaku. Może za dużo dajesz tej mąki? Kawałki mięsa mają być "przypudrowane" mąką, po prostu musisz strzepać jej nadmiar przed włożeniem na patelnię. Tak orientacyjnie: daje max 2 łyżki mąki na pół kg mięsa, czasami nawet mniej
Tak, ale lepiej jest zrobić to na płasko, żeby się zlepy z mąki nie robiły. Jak mam w misce to sobie sypie jedną łyżkę na wszystkie kawałki z góry, a później te z dołu przewracam z łyżką i posypuje, żeby wszystkie kawałki złapały mąki. Masz olej w tej marynacie?
@Tuptol: Jak irytuje Cię mąka to na moje możesz nie dawać w ogóle. Ja czasami zapominam a i tak wychodzi dobry, a gulasz robię bardzo często. Nawet jutro mam w planach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rzuć okiem na przepis na kwestii smaku, moim zdaniem jest najlepszy
via Android
  • 0
@Zombina właściwie olałam to i nie dodałam :D Na tę chwilę fajnie się dusi i wyszedł sosik. Na końcu chyba lekko zageszcze i tyle.
Ale jak pachnie (,) Już bym chciała go jeść!
@Ayano: generalnie jak nie wiem jak coś ugotować to wchodzę na kwestie smaku i robię z przepisu ze strony. Tylko raz mi się zdarzyło, że coś nie wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°) a mój gulasz to tak, oczywiście jak na przepisie od mamy lub babci, wszystko na oko:
- mięsko wieprzowe, u mnie zazwyczaj łopatka, ewentualnie szynka (ale wtedy jest trochę za chudy moim zdaniem). Lepiej kupić
@Tuptol: Możesz mąke wrzucić później i zrobić zasmażkę, nie musisz odrazu dodawać, bo rzeczywiście czasem się spali zanim mięso się fajnie obsmaży. Możesz też w ogóle na oddzielnej patelence zrobić zasmażkę, potem dodać do mięsa, albo dodać na końcu do wywaru/sosu. Nikt ci nie powie jak jest najlepiej, musisz sam wypróbować.