Wpis z mikrobloga

Żaden bezdotyk nie ma nic wspólnego z myciem.


@tomaszq: @okti51: @padobar: @kubas89: Co rozumiecie przez bezdotykowe?

Błysk Bułgarska


@kuraku: Ale to że sam lejesz 'pistoletem'?

Jeszcze nigdy w Polsce nie widziałem właśnie takich myjni bezdotykowych jak w Norwegii na porządku dziennym czyli wjeżdżasz do budynku i tam cie ze wszystkich stron myje pianą, wodą, powietrzem to rusza a później płucze i suszy. Nawet nie wysiadasz z samochodu.
@Saeglopur Wychodzisz, lejesz pianę, splukujesz, myjesz woda z jakimś środkiem, splukujesz itd. Niektóre mają jeszcze szczotki, jakby ktoś bardzo nie lubił swojego auta.
Jestem zdania że jak czarodziejski bezdotyk by to nie był, bez mechanicznego mycia gąbka czy innym takim urządzeniem nie da się dobrze umyć auta, jedynie splukac z grubsza.
@tomaszq: No to takich w Poznaniu jest od cholery :D I to już kilka lat temu były, wtedy ich próbowałem. Są magicy którzy za parę zł umyją fure, ja się poddałem po paru razach bo ciągle musiałem wrzucać monety żeby skończyć :D

Jestem zdania że jak czarodziejski bezdotyk by to nie był, bez mechanicznego mycia gąbka czy innym takim urządzeniem nie da się dobrze umyć auta, jedynie splukac z grubsza.


@
@Saeglopur Nie, nie da się. I choćbyś w tych myjniach zostawił 50zl, to (pomijając auta z woskiem i w jakiś sposób zabezpieczone) nie umyjesz dobrze auta. Będzie wyglądać lepiej, to fakt. Ale jak po tym bezdotyku porządnie ręcznie umyjesz auto to i tak będzie widać różnicę. Natomiast dla większości normalnych osób wystarcza nawet nasz bezdotyk, przelecieć z grubszego brudu za dyszke i auto się względnie świeci, jest ok.
Ale to że sam lejesz 'pistoletem'?


@Saeglopur: tak, piana, potem jakaś chemia i nawet nieźle zdemineralizowana woda. Da się spoko myć.

Jestem zdania że jak czarodziejski bezdotyk by to nie był, bez mechanicznego mycia gąbka czy innym takim urządzeniem nie da się dobrze umyć auta, jedynie splukac z grubsza.


@tomaszq: jeśli myjesz co kilka dni, da się sporo zdziałać. Oczywiście niektórych rzeczy na bezdotyku nie ogarniesz, ale nawet przy poważniejszych
@kuraku Da się. Jak ciekalem co dwa dni to było jako tako, natomiast nawet mimo spłukiwania/mycia co dwa dni samochodu z fk1000p po trzech tygodniach było widać różnicę po ręcznym umyciu po bezdotyku :D