Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na listopad i najprawdopodobniej też grudzień 2019 w różnych przedziałach cenowych, może się komuś przyda:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych przedziałach. Jeszcze szukam jakiś ciekawszych opcji i dodaję nowe modele, bo na chwilę obecną trochę słaby wybór, więc treść w tych przedziałach będę jeszcze trochę zmieniał no chyba, że nic lepszego nie znajdę.

Trudno mi powiedzieć na ile i jakie będą przeceny laptopów na black friday/black week czyli przeważnie polski black frajer, ale niech zestawienie wam da jakąś bazę do czego porównywać te ich super promocji oraz na ile sobie popodnoszą ceny przed 29.11.2019, bo dla polskich sprzedawców szykuje się potrójne combo: czarny piątek, zakupy na mikołaja, gwiazdka i niezbyt są chętni by potem je przywracać do starych, jednak czasami się uda złapać coś ciekawego, więc polujcie w przyszłym tygodniu... na amazonach.de, co.uk, fr, es(najprawdopodobniej na dyski ssd nvme) i innych sklepach UE, które wysyłają do Polski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spodziewałem się większego wysypu laptopów albo chociaż zapowiedzi z radeonami navi 5300M(wydajność 1650), 5500M(gdzieś 20 kilka procent szybszy od mobilnego GTX 1650) a są 2: MSI Alpha(powyżej 1100 €) i nowy macbook 16(od 12000 zł z 5300M Pro i 14500 zł za wersję z pełnym navi 14 - 5500M Pro).

Premiera mobilnych ryzenów 3 generacji w 7 nm czyli 4 serii AMD w laptopach w styczniu, Lisa mówiła, że będą działać szybko, ale przeszłość pokazuje, iż oni po debiucie będą dopiero wysyłać te procesory partnerom. Spodziewany debiut pierwszy kwartał 2020, realnie pewnie marzec, kwiecień, ale zobaczymy może nas zaskoczą i będą dostępne już w lutym.

#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 154
ale zastanawiam się nad tym dlaczego jest tam wymieniona tylko integra. Była w ogóle taka wersja okrojona, bo nie znalazłem.


@slawkowicz: Tak była, bardziej mnie ciekawi co w nim grzebali, bo to pewnie sklep komputerowy z serwisem, dysk jest wymieniony, ale jest sprawny to nie najgorsza oferta.
@Pustulka: co Twoim zdaniem bardziej by się nadawało do pracy dla grafika przy figmie/ps itp?

1) Lenovo Ideapad 330-15 i3-8130U/4GB/256/MX150/bezsystemu/FHD MAT TN za 1549zł
2) Lenovo S145-14IWLz i3-8145U/4GB/128/UHD620/WIN10/FHD MAT IPS 1399zł

Od jakiegoś czasu szukam czegoś ekonomicznego dla siostry. Z używek mega ciężko jest mi dorwać coś konkretnego, a z nowych poza tą dwójką to chyba nie ma wyboru (nie chcę czegoś z wlutowanym ramem - bez możliwości rozbudowania)?

Niestety wybór
@jaynovak87: Może złapiesz coś ciekawszego w piątek. Matryce tutaj równie słabe. Co do używek może złapałbyś HP Zbook 15 G2 matrycą IPS lub Asusa N551JM z matrycą PLS. Możesz też popatrzeć na Della Precisiona M4800 i Lenovo W540, ale tutaj już musisz pytać jaka akurat tam matryca siedzi.
@Pustulka: Ten z Wrocławia na OLX jest dość wypakowany, ale grafa to Intel HD 530.
Czy tutaj nie będzie wąskiego gardła np. przy sporadycznie realizowanym montażu video? W sensie czy Twoim zdaniem warto czekać i polować na coś z Quadro w tym budżecie? Czy gra jest w ogóle warta świeczki?
@Pustulka: Mogę poprosić o sugestie konkretnej przemiałki sprzętu przed zakupem? Pytam, ponieważ kilka razy naciąłem się na apki, które przekłamywały i nie testowały full albo nie generowały odpowiedniego obciążenia albo, co gorsza, wymagały odpalenia np. przez godzinę. Do tej pory korzystałem z OCCT. Pytanie jak sprawdzić matrycę by mieć pewność, że jest wszystko ok? Kiedyś wyświetlałem na monitorach po prostu kilka plansz w różnych kolorach (czerwona, niebieska, zielona, biała i czarna).
Dostałem jeszcze namiar od znajomego na Zbooka z i7-6500, 16GB ram, ale z AMD FirePRO W4190M 2GB (1900-2000). Omijać?


@slawkowicz: Ta, bo to niskonapięciowiec w zbooku 15u G3.
@slawkowicz:

Pytanie jak sprawdzić matrycę by mieć pewność, że jest wszystko ok? Kiedyś wyświetlałem na monitorach po prostu kilka plansz w różnych kolorach (czerwona, niebieska, zielona, biała i czarna).


Może być w paincie otworzysz różne kolory i będziesz widział czy są martwe
Jest w sumie też y-cruncher od obliczeń matematycznych, ale nie powinieneś go używać z uwagi na to, że nakłada zbyt duże obciążenie na procesor i kontrolery w nim się znajdujące, większe niż te 3 wyżej.