Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na listopad i najprawdopodobniej też grudzień 2019 w różnych przedziałach cenowych, może się komuś przyda:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych przedziałach. Jeszcze szukam jakiś ciekawszych opcji i dodaję nowe modele, bo na chwilę obecną trochę słaby wybór, więc treść w tych przedziałach będę jeszcze trochę zmieniał no chyba, że nic lepszego nie znajdę.

Trudno mi powiedzieć na ile i jakie będą przeceny laptopów na black friday/black week czyli przeważnie polski black frajer, ale niech zestawienie wam da jakąś bazę do czego porównywać te ich super promocji oraz na ile sobie popodnoszą ceny przed 29.11.2019, bo dla polskich sprzedawców szykuje się potrójne combo: czarny piątek, zakupy na mikołaja, gwiazdka i niezbyt są chętni by potem je przywracać do starych, jednak czasami się uda złapać coś ciekawego, więc polujcie w przyszłym tygodniu... na amazonach.de, co.uk, fr, es(najprawdopodobniej na dyski ssd nvme) i innych sklepach UE, które wysyłają do Polski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spodziewałem się większego wysypu laptopów albo chociaż zapowiedzi z radeonami navi 5300M(wydajność 1650), 5500M(gdzieś 20 kilka procent szybszy od mobilnego GTX 1650) a są 2: MSI Alpha(powyżej 1100 €) i nowy macbook 16(od 12000 zł z 5300M Pro i 14500 zł za wersję z pełnym navi 14 - 5500M Pro).

Premiera mobilnych ryzenów 3 generacji w 7 nm czyli 4 serii AMD w laptopach w styczniu, Lisa mówiła, że będą działać szybko, ale przeszłość pokazuje, iż oni po debiucie będą dopiero wysyłać te procesory partnerom. Spodziewany debiut pierwszy kwartał 2020, realnie pewnie marzec, kwiecień, ale zobaczymy może nas zaskoczą i będą dostępne już w lutym.

#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 154
ukłony i wyrazy @Pustulka prosiłbym o wsparcie w wyborze laptoka 15,6:
Przeznaczenie:
- do programowania
- do gier bez wymogów graficznych
Wymagania:
- SSD > 400 GB
- szekli < 3400 PLN
- 16 GB RAM z możliwością 32
- grafika dedykowana chyba? czy nie warto?
- trwały, na lata :)
- na prockach nie znam się
- fajnie gdy jest amelinium i podświetlana klawiatura
Znalazłem, ale czy dobre?:
https://www.x-kom.pl/p/526119-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i5-8300h-16gb-512-ips-120hz.html#Specyfikacja
https://www.x-kom.pl/p/508507-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-r5-3550h-16gb-512-win10-rx560x-ips.html#Specyfikacja
https://www.x-kom.pl/p/476601-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-156-i5-8250u-16gb-4801tb-win10-mx150.html#Specyfikacja
Używany czy nowy? Lepiej nowy ale używany też przejdzie.

Moje aktualne typy do Dell Latitude 54xx, coś z serii ThinkPad T4xx albo T4xx s.


@Kabaramo: Ale to nie raczej w tych pieniądzach, przynajmniej nowe. W używki od lenovo bym się nie pchał, bo nie zrealizujesz naprawy gwarancyjnej, co do nowy vs używany to zależy. Rozważyłbym 2 modele i szukał na ebay.co.uk, a nie u nas: HP Elitebooka 840 G6(łatwiej, międzynarodowa gwarancja
- 16 GB RAM z możliwością 32


@damlot: Jak ci zależy na gierkach to powinieneś brać laptop z gtx 1650 tu masz jak się spisuje w poszczególnych grach(ale też jak ci zależy na 2 slotach na ram też pewnie będziesz brał laptop raczej z nią):
https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-1650-Laptop-GPU.416044.0.html

Co do procesorów i ich wydajność w tych konstrukcjach to i5-9300h>=i5-8300h>3550h>i5-8265u

Z twojej listy jeżeli mówimy o opłacalność to albo pierwszy acer albo po załatwieniu
@Pustulka: bardzo dziękuję, a jeśli po zastanowieniu powiem, że na grach mi w ogóle nie zależy, ale o trwałości? Czy jest coś na co patrzyć? A może czego na pewno nie brać? Istnieje coś czego nie pozbywać się po 3 latach? Czy w sumie wsio to samo i lepiej kupić taniej? (czyli nie patrzeć na karty grafiki)
@Pustulka: Przede wszystkim to dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. O tym Elitebooku nawet nie myślałem a jest świetny, WWAN mi nie jest potrzebny, więc to nie jakiś duży problem. Będę się na pewno rozglądał po świętach na ebayu ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do tej aukcji, bo ten 13 cali wydaje się też bardzo kuszący - myślisz, że to możliwe, że faktycznie laptopy są "nowe i otwarte
@Kabaramo:

co do tej aukcji, bo ten 13 cali wydaje się też bardzo kuszący - myślisz, że to możliwe, że faktycznie laptopy są "nowe i otwarte tylko do konfiguracji" czy to jakiś wałek i sprzedawane są refurby?


Różnie, refurby, używki z niewielkim przebiegiem, kompletnie nowe ma w zalakowanych pudłach zależy od tego co sam "Okoliczny" znajdzie w UK i kupi/odkupi by potem sprzedać na allegro z zyskiem, tu możesz zobaczyć po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: dammm... Przerzuciłem kilka sztuk X1 gen3 w sklepie i wszystkie miały dokładnie tak samo zniszczone matryce jak pisałeś () poza tym miałem dziwne wrażenie, że łapiąc za róg i podnosząc połamie laptop, trzeszczały niemiłosiernie. Dzięki za wcześniejszy odzew, zniechęciło mnie to do zamówienia w ciemno ( ͡° ͜ʖ ͡°)