Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na listopad i najprawdopodobniej też grudzień 2019 w różnych przedziałach cenowych, może się komuś przyda:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych przedziałach. Jeszcze szukam jakiś ciekawszych opcji i dodaję nowe modele, bo na chwilę obecną trochę słaby wybór, więc treść w tych przedziałach będę jeszcze trochę zmieniał no chyba, że nic lepszego nie znajdę.

Trudno mi powiedzieć na ile i jakie będą przeceny laptopów na black friday/black week czyli przeważnie polski black frajer, ale niech zestawienie wam da jakąś bazę do czego porównywać te ich super promocji oraz na ile sobie popodnoszą ceny przed 29.11.2019, bo dla polskich sprzedawców szykuje się potrójne combo: czarny piątek, zakupy na mikołaja, gwiazdka i niezbyt są chętni by potem je przywracać do starych, jednak czasami się uda złapać coś ciekawego, więc polujcie w przyszłym tygodniu... na amazonach.de, co.uk, fr, es(najprawdopodobniej na dyski ssd nvme) i innych sklepach UE, które wysyłają do Polski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spodziewałem się większego wysypu laptopów albo chociaż zapowiedzi z radeonami navi 5300M(wydajność 1650), 5500M(gdzieś 20 kilka procent szybszy od mobilnego GTX 1650) a są 2: MSI Alpha(powyżej 1100 €) i nowy macbook 16(od 12000 zł z 5300M Pro i 14500 zł za wersję z pełnym navi 14 - 5500M Pro).

Premiera mobilnych ryzenów 3 generacji w 7 nm czyli 4 serii AMD w laptopach w styczniu, Lisa mówiła, że będą działać szybko, ale przeszłość pokazuje, iż oni po debiucie będą dopiero wysyłać te procesory partnerom. Spodziewany debiut pierwszy kwartał 2020, realnie pewnie marzec, kwiecień, ale zobaczymy może nas zaskoczą i będą dostępne już w lutym.

#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 154
@Maver87:

Nie mówię o najnowszych gierkach na najwyższym wskaźnikach, ale takiego wiedźmina w końcu bym może przeszedł, bo jeszcze nie miałem okazji grać.


To wówczas szukasz laptopa z co najmniej gtx 1650.
@Pustulka ja chcę się przesiąść z Intela 550, 2 GHz, 2 GB ram ze zintegrowaną kartą graficzną... Dla mnie wszystko będzie pewnie rewelacją. Czyli ten w/w tylko do pracy... bije się z myślami...
@Pustulka Będę wdzięczny za pomoc i sugestie :)
Szukam godnego następcy Samsunga RF711 (i5-2410M [2.3 GHz, 2.9 GHz Turbo, 3 MB cache],
8GB RAM DDR3, GeForce GT 540M 2GB, 64GB SSD na Win 7 + 1TB HDD, ekran 17,3 TN.
Korzystałem z niego przez 8 lat i jego żywot jako daily dobiega końca.
- Budżet: 2.500 - 3.000
- Nowy czy używany: mogą być stacje robocze poleasingowe lub nowy sprzęt
- Przeznaczenie:
@Pustulka
Również byłbym bardzo wdzieczny za jakąkolwiek pomoc :)
Szukam laptopa ->
[1] Laptop przeznaczony głównie do filmów, gier. Często odpalony powyżej 15h na dobe ( taka praca)
[2] Może byc bez windowsa
[3] 15,4"- 15,6”
[4] Preferowałbym SSD 256gb. Nagrywarki nie potrzebuje.
[5 a] Maksymalna kwota to 2500zł. Tylko nowe laptopy

[5 b] Używałbym go głównie w pracy - 160h w miesiącu wiec praktycznie tyle godzin pracy. W domu mam komputer
@slawkowicz: Będziesz korzystał z rdzeni CUDA w GTX 1650? Jak nie to np. za około 2000 zł możesz znaleźć HP Zbooka 15 G3 lub w wersji lżejsze studio.
@Marcekk1: Większy sens ma kupno laptopa z GTX 1650 za około 3000 zł niż tego ideapada, ewentualnie załatw sobie voucher HP(gdzieś miesiąc po zakupie zwrócą ci 400 zł) i weź któregoś HPka z GTX 1050 Ti.
@Pustulka: Dzięki! :) Nie wydaje mi się bym mógł wykorzystywać efektywnie rdzenie CUDA (CADa odpalać nie będę na 100%, montaż video kilka razy w roku myślę). O HP Zbook'u rzeczywiście nie myślałem a po poczytaniu recenzji jestem mocno zaskoczony. Pytanie w jaką konfigurację celować by było najbardziej optymalnie w cenie 2.000 - 2.500? Mało jest tego sprzętu na Allegro i obawiam się, że dorżnięty. Czy masz jeszcze jakąś opinię na temat
O HP Zbook'u rzeczywiście nie myślałem a po poczytaniu recenzji jestem mocno zaskoczony. Pytanie w jaką konfigurację celować by było najbardziej optymalnie w cenie 2.000 - 2.500?


@slawkowicz: Najlepiej by było wyrwać zwykłe G3 z i7-6820hq jak np. tutaj we wrześniu: https://allegro.pl/oferta/laptop-hp-zbook15-g3-i7-6820-16ram-256ssd-8513445471

Czy masz jeszcze jakąś opinię na temat kultury pracy chłodzenia? Nie jest głośnym piekarnikiem?

Studio jest bardziej kompaktowy i waży 2kg, więc tam za chłodno nie będzie, wymiana pasty
@Pustulka: Coraz bardziej przekonuję się do Zbook'a, ale rzeczywiście na razie wybór jest dość kiepski. Ten sprzęt z września to była rzeczywiście świetna okazja. Wychodząc jednak z założenia, że nadal będzie posucha z HP to jakie byś proponował alternatywy? Zastanawiałem się nad Thinkpadami lub Dell'ami, ale mam wrażenie, że obecnie mają mocno podbite ceny (szczególnie Thinkpady ze starymi generacjami i5, zarżniętymi obudowami i bateriami >1h, które latają po 2,5k). Niemniej może
@slawkowicz: Ale procesor będzie mieć znaczenie, bo jest już wyraźnie słabszą 2 rdzeniową jednostką.

Zastanawiałem się nad Thinkpadami lub Dell'ami, ale mam wrażenie, że obecnie mają mocno podbite ceny (szczególnie Thinkpady ze starymi generacjami i5, zarżniętymi obudowami i bateriami >1h, które latają po 2,5k).


Odpadają, bo będą droższe. Jakbyś znalazł zbooka G4 to pewnie miałby resztkę fabrycznej gwarancji HP, laptopy od newlinecinema są ok, ale kontakt fatalny i raczej ci z
@Pustulka: Rzeczywiście. Nie zauważyłem, że w tym i7 są tylko 2 rdzenie.
Zatem poluję na G3 z 4 rdzeniami lub G4 (yeah, right ^_-)
Jeszcze pytanie czy ładować się w 8GB ramu i ewentualnie w przyszłości dokupić czy jest to całkowicie nieopłacalne i sprzęt będzie miał zdecydowanie wąskie gardło w tym miejscu?
Zatem poluję na G3 z 4 rdzeniami lub G4 (yeah, right ^_-)

Niektóre G3 jak były później kupione to mogą mieć jeszcze resztkę gwarancji do 2020 roku, ale raczej rzadziej niż częściej. 6gen intela vs 7 gen to wbudowane sprzętowe dekodowanie popularnie używanych kodeków online, więc obciążenie procesora np. oglądając filmiki na youtube będzie wyraźnie niższe.

Jeszcze pytanie czy ładować się w 8GB ramu i ewentualnie w przyszłości dokupić czy jest to
@Pustulka: po pierwsze, robisz tu świetną robotę! Wielkie dzięki!

Po drugie mam pytanie co do kosztów zakupu laptopa. Jeśli zależy mi przede wszystkim na laptopie z dużym wyświetlaczem (17 cali), porządnie i szybko obsługującego duże pliki excela, i kilka innych aplikacji jednocześnie (Outlook, Skype, IE/Chrome i remote access do kompa firmowego) to jest sens wydawać ponad 3k? Czy spokojnie wystarczy ponad 2k na coś sensownego? Nie chce niepotrzebnie wydawać za dużo
@SlaVkot: Czy jest sens wydawać ponad 3k? - raczej co do reszty trochę kiepski wybór, bazą powinien szybki dysk SSD, w miarę żwawy procesor i ram w zależności od tego ile zajmie, ale za 80-110 zł dokupisz sobie do tego niżej drugą kość i powinno być ok, więcej wydawać nie ma sensu, niż na tego D712DA za 2399 zł alternatywą może być jego wersja z i5-8265U gdybyś wyrwał taniej na czarny