Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na listopad i najprawdopodobniej też grudzień 2019 w różnych przedziałach cenowych, może się komuś przyda:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych przedziałach. Jeszcze szukam jakiś ciekawszych opcji i dodaję nowe modele, bo na chwilę obecną trochę słaby wybór, więc treść w tych przedziałach będę jeszcze trochę zmieniał no chyba, że nic lepszego nie znajdę.

Trudno mi powiedzieć na ile i jakie będą przeceny laptopów na black friday/black week czyli przeważnie polski black frajer, ale niech zestawienie wam da jakąś bazę do czego porównywać te ich super promocji oraz na ile sobie popodnoszą ceny przed 29.11.2019, bo dla polskich sprzedawców szykuje się potrójne combo: czarny piątek, zakupy na mikołaja, gwiazdka i niezbyt są chętni by potem je przywracać do starych, jednak czasami się uda złapać coś ciekawego, więc polujcie w przyszłym tygodniu... na amazonach.de, co.uk, fr, es(najprawdopodobniej na dyski ssd nvme) i innych sklepach UE, które wysyłają do Polski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spodziewałem się większego wysypu laptopów albo chociaż zapowiedzi z radeonami navi 5300M(wydajność 1650), 5500M(gdzieś 20 kilka procent szybszy od mobilnego GTX 1650) a są 2: MSI Alpha(powyżej 1100 €) i nowy macbook 16(od 12000 zł z 5300M Pro i 14500 zł za wersję z pełnym navi 14 - 5500M Pro).

Premiera mobilnych ryzenów 3 generacji w 7 nm czyli 4 serii AMD w laptopach w styczniu, Lisa mówiła, że będą działać szybko, ale przeszłość pokazuje, iż oni po debiucie będą dopiero wysyłać te procesory partnerom. Spodziewany debiut pierwszy kwartał 2020, realnie pewnie marzec, kwiecień, ale zobaczymy może nas zaskoczą i będą dostępne już w lutym.

#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 154
Asus N551JM niestety trochę trudny do dostania.. obecnie tylko 1 znalazłem na allegro (z tego co widzę i7 4 gen i brak full hd).


@jaynovak87: No łatwo go znaleźć nie jest, w wersji HD to jak biały kruk, zapytaj się dokładnie czy tam faktycznie nie ma full hd, bo wiem, że był w wersji z matrycą 1366x768, ale w PL widzę ją po raz pierwszy. ( ͡° ͜ʖ ͡
@Pustulka:
Jestem przed zakupem: ThinkPad X380 Yoga z i5 8250U 512 ssd 8Gb ddr4 za 3300

Potrzebuje długi czas na baterii, Rj45, ips. Czasami odczytać jakiś plik CAD.
Inna alternatywa?
Jestem przed zakupem: ThinkPad X380 Yoga z i5 8250U 512 ssd 8Gb ddr4 za 3300


@MarC000: On pewnie nie jest nowy i Lenovo Polska ci będzie robić problemy z realizacją gwarancji.

Potrzebuje długi czas na baterii, Rj45, ips. Czasami odczytać jakiś plik CAD. Inna alternatywa?


Więc miło by było żeby integra coś tam jeszcze potrafiła, może Acer Swift z Ryzenem 3500U za 2500-2600 zł?

Ten T495s sprawdza się w pełnym AMD?
@Pustulka: Hej, co sądzisz o Xiaomi Notebook Pro Enhanced Edition w kategorii notebooków? Czy znajdę coś lepszego? Moje kryteria to kolejno: Waga/Wydajność/Obecność karty graficznej/Czas pracy/Cena/Design

Dodatkowo czy na rynku jest jakiś sensowny notebook 17 cali? Gram od LG wydawał mi się fajny, ale po przeczytaniu recenzji z PC lab odpuściłem.
@Pustulka: Mam podobny problem, lecz planuję E495 bezpośrednio od niemieckiego lenovo z R7, obecnie jest promocja cyber monday, gdzie można go wyrwać z max konfigiem, dockiem i gwarancją NBD za około 4100 i się zastanawiam, czy na black friday nie będzie jakiejś lepszej promocji, zakładam, że oni nie będą robić akcji jak u nas z podwyższaniem ceny oraz czy nie poświęcić docka, gwary i R7 na rzecz R5 w T495.
@Pustulka: Panie Pustulka, kupiłem laptopa z Pana listy jakiś rok temu i pierdzieli się klawiatura. Ale to tak się pierdzieli, że to błąd setek ludzi z tym komputerem. Acer przyjmuje kompy na gwarancję, naprawia, klawiatura przestaje działać i tak se można zapętlić, aż do końca gwarancji, bo wtedy Acer ma już Cię w dupie. Klawiatury można se wymieniać do usranej śmierci, bo po 3 miesiącach i tak ona zaczyna padać. Na
@Pustulka: Zawsze czytam wywody na temat Arsenalu, a tutaj nagle widzę wpis o laptopach. Byłbym bardzo wdzięczny jakbyś mógł doradzić.

Osobiście chciałbym 17 cali, ale 15 też siądzie. Podpowiedz mi czy jest olbrzymia różnica w parametrach obu rozmiarów gdy mówimy o takim do 4000?
Komputer w 80% do gier, a w 20% do pracy na excelach.
Ważne by grafika nie była po lewej stronie od touchpada, bo kiedyś miałem laptopa który
Znajdzie się coś do 600 zł do pogrania w lola, wota, wowa i starsze gierki?


@CHESTERRROOO: Możesz próbować szukać HP Probooka 450 G1 radeonem 8750M, ale chyba teraz nie znajdziesz, pewnie szukaj czegoś z kartą grafiki 940m>840m>740m nvidii i się targuj to oczywiście jak ci zależy na tych gierkach.

Hej, co sądzisz o Xiaomi Notebook Pro Enhanced Edition w kategorii notebooków? Czy znajdę coś lepszego? Moje kryteria to kolejno: Waga/Wydajność/Obecność karty
@Pustulka: mam jeszcze pytanie, polecasz mi tego lapka https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-s540-i5-8265-8gb-256gb-w10.bhtml głównie do office i intenetu, a czy nie lepiej wziąć np. tego https://www.morele.net/laptop-hp-pavilion-gaming-15-8bk24ea-5940532/ i z tym rabatem 400zł i wyjdzie 2600? Nie wiem jak wygląda sprawa w laptopach, bo sam składałem sobie kompy i zawsze patrzyłem na wydajność. Nie jest tak, że skoro laptop przykładowo ma wydajniejsze parametry to będzie przez to szybciej chodził w ogóle? Jakbyś mógł to weź mi to
@Czartu:
To są 2 różne laptopy, pierwszy jest lekki bardziej metalowy i dłużej działający na baterii do offica, internetów i oglądania filmów, a drugi to bardziej multimedialny laptop nadający się również do pogrania w gry na średnim poziomie detali, ot różne zastosowania i klienci do których są skierowane.
@Pustulka: a jak weźmiemy taką sytuację, że obydwa są podłączone do prądu i leżą na biurku, to wtedy lepiej wziąć tego drugiego, bardziej wydajnego? Na tym drugim przeglądanie internetu itp nie będzie przez to szybsze, skoro jest wydajniejszy? Kuzynka chce sobie kupić na parę lat laptopa, więc najlepiej jakby za te 3-4 lata też dało radę z niego korzystać szybko.
@Czartu: Jak to kobieta to odpowiedź jest prosta, będzie wolała cichszy, bardziej metalowy i lżejszy laptop, który czasem będzie mogła wziąć na kolana, nie wybierze paviliona też dlatego, że jest brzydszy, a do internetów i5-8265u w zupełności wystarczy.
@Pustulka: Dziękuję, czy to tego Lenovo raczej szykać za dyskiem zewnętrznym (chyba jestem ślebo, bo nie widzę info o podczepieniu wewnętrznego)? Widzę że ma jedynie 256 GB.
@Patermantis:

jaka jest różnica między tym Dellem G3 a G5?

Dell G5 jest lepiej wykonany i ma lepsze chłodzenie.

@Gorrann:

Dziękuję, czy to tego Lenovo raczej szykać za dyskiem zewnętrznym (chyba jestem ślebo, bo nie widzę info o podczepieniu wewnętrznego)? Widzę że ma jedynie 256 GB.


Tak dysk jest najprawdopodobniej w slocie m.2, są jeszcze sanki na 2,5", ale większość nie ma taśmy by podłączyć tam 2,5" dysk ssd/hdd, więc