Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na listopad i najprawdopodobniej też grudzień 2019 w różnych przedziałach cenowych, może się komuś przyda:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych przedziałach. Jeszcze szukam jakiś ciekawszych opcji i dodaję nowe modele, bo na chwilę obecną trochę słaby wybór, więc treść w tych przedziałach będę jeszcze trochę zmieniał no chyba, że nic lepszego nie znajdę.

Trudno mi powiedzieć na ile i jakie będą przeceny laptopów na black friday/black week czyli przeważnie polski black frajer, ale niech zestawienie wam da jakąś bazę do czego porównywać te ich super promocji oraz na ile sobie popodnoszą ceny przed 29.11.2019, bo dla polskich sprzedawców szykuje się potrójne combo: czarny piątek, zakupy na mikołaja, gwiazdka i niezbyt są chętni by potem je przywracać do starych, jednak czasami się uda złapać coś ciekawego, więc polujcie w przyszłym tygodniu... na amazonach.de, co.uk, fr, es(najprawdopodobniej na dyski ssd nvme) i innych sklepach UE, które wysyłają do Polski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spodziewałem się większego wysypu laptopów albo chociaż zapowiedzi z radeonami navi 5300M(wydajność 1650), 5500M(gdzieś 20 kilka procent szybszy od mobilnego GTX 1650) a są 2: MSI Alpha(powyżej 1100 €) i nowy macbook 16(od 12000 zł z 5300M Pro i 14500 zł za wersję z pełnym navi 14 - 5500M Pro).

Premiera mobilnych ryzenów 3 generacji w 7 nm czyli 4 serii AMD w laptopach w styczniu, Lisa mówiła, że będą działać szybko, ale przeszłość pokazuje, iż oni po debiucie będą dopiero wysyłać te procesory partnerom. Spodziewany debiut pierwszy kwartał 2020, realnie pewnie marzec, kwiecień, ale zobaczymy może nas zaskoczą i będą dostępne już w lutym.

#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 154
@kocham-pati-3:

Podbiję pytanie zadanie wyżej: co sądzisz o tych RedmiBookach 14? Jest to dobra alternatywa dla MateBooka d14? Miałeś może w "ręce" tego Redmi żeby ocenic wizualnie i wykonanie?


Poziom ten sam co w D14, kwestia znalezienia jego w dobrej cenie i liczenie się z tylko 6 miesięczną ochroną paypal, aczkolwiek Mirki pisały, że nawet po 1,5 roku od zakupu w razie awarii na polskiej części pl.gearbest.com da się odzyskać część
@Pustulka:

Znajdzie się coś do 600 zł do pogrania w lola, wota, wowa i starsze gierki?


@CHESTERRROOO: Możesz próbować szukać HP Probooka 450 G1 radeonem 8750M, ale chyba teraz nie znajdziesz, pewnie szukaj czegoś z kartą grafiki 940m>840m>740m nvidii i się targuj to oczywiście jak ci zależy na tych gierkach.

A np. i3 lub i5 z grafiką Intel HD4600 da radę pograć w czołgi, lola, minecrafta, wowa i starsze gierki
@Mikseth: O ile komputronik nie modyfikował konfiguracji to pewnie nie, aczkolwiek nie mogę tego sprawdzić bo odpowiednik partsurfera lenovo akurat tej wersji nie chce mi rozbić na części.

A np. i3 lub i5 z grafiką Intel HD4600 da radę pograć w czołgi, lola, minecrafta, wowa i starsze gierki w 1080p60 lub 720p60?


@CHESTERRROOO: No cóż sam zobacz, taka jest wydajność HD 4600 jak są obsadzone oba banki pamięci czyli pracują
@Czartu: Czekałbym na blackfriday, tego już 2 razy w listopadzie przeceniali na 2300 zł i może zrobią to 3 raz za tydzień, a tyle jak najbardziej warto za niego dać: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-s540-i5-8265-8gb-256gb-w10.bhtml @Pustulka:


a ten zamiast tego co polecales powyzej:
https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-aspire-5-a515-52g-59v6-nx-h55ep-017-i5-8265u-8gb-512gb-ssd-mx130-w10h-czarny?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=nonpaid

co myslisz?
@MarekAntoniusz a dobra, nie zauważyłem że tylko mnie cytujesz XD
Ale tak patrzę to teraz są w takiej samej cenie, więc ten co wysłałeś to wygląda trochę lepiej z kwestią pamięci, ale ma matrycę TN a ten Lenovo IPS. TN w stacjonarnych monitorach to nie ma większego znaczenia jak się siedzi i patrzy zawsze pod tym samym kątem, ale w laptopach ma kolosalną różnice, także ja bym brał tego Lenovo z IPS.
@Pustulka https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-s540-i5-8265-8gb-256gb-w10.bhtml
Cena już jest dobra tylko laptopów brak. Pytanie proste - głównie pracuje na laptopie, ale od święta do święta bym w coś pograł. Kompletnie się ten laptop do tego nie nadaje? Nie mówię o najnowszych gierkach na najwyższym wskaźnikach, ale takiego wiedźmina w końcu bym może przeszedł, bo jeszcze nie miałem okazji grać.. Z góry dziękuję za podpowiedź.