Wpis z mikrobloga

Wie ktoś może czy lekarz może nie przepisywać antykoncepcji hormonalnej tylko ze względu na swoje poglądy jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych? Jestem troszkę zdziwiona podejściem mojej lekarki. Znalazłam ją w internecie. Bardzo dobre opinie nie czytałam ich od deski do deski ale ogólnie babeczki pisały że świetny lekarz. Wizyta trwała około 45 minut. Na początku długo wywiad w którym powiedziałam że chce zrobić okresowe badania i dostać receptę na tabletki antykoncepcyjne które mam w planie jeść góra dwa lata. Była cytologia, USG, badanie piersi. Przyszłam już z wynikami badań na tarczycę i wątrobę bo poprzedni lekarz ich wymagał do wypisania leków. No i niestety moje dobre wrażenie padło kiedy powiedziała mi że nie przepisuje hormonów wcale nikomu. Ja takie WTF i mówię że nalegam bo już kiedyś jadłam tabletki i nie mam 15 lat tylko prawie raz tyle. Niestety ona nie wypisze tabletek (tutaj mówi o raku) ale zaleci zakup elektronicznego pomiaru cyklu LADY COMP od oficjalnego dystrybutora. Mówi że wydatek jednorazowy, bez chemii, skuteczność ponad 99,3% Skasowała 220 zł i mówi że wyniki za tydzień do odbioru u niej. I teraz najlepsze. To urządzenie kosztuje 2 000 zł. Jestem zmieszana. Jutro będę szukać nowego lekarza. Żałuję że nigdzie nie ma obowiązku informowania o poglądach lekarzy na temat wykonywania swojego zawodu. Mogła od razu mi powiedzieć o tym to bym podziękowała i wyszła. #logikarozowychpaskow #lekarz #zalesie
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zupa_cebulowa: Spotkałam się kilka razy przed umówieniem do lekarza z informacją o tym, że powołuje on się na klauzurę sumienia i może pewnych rzeczy odmówić.
  • Odpowiedz