Wpis z mikrobloga

#angielski #angielskizwykopem #angielskieidiomy (sorry, chcę atencję) #studbaza #jezykiobce
jest takie wyrażenie. "walking encyclopedia".
Samo słowo encyklopedia w BrE jest encyclopaedia". W Longmanie tak mówi. Natomiast w wyrażeniu, w Longmanie, pojawia się "walking encyclopedia". Zapytałam przez maila pani prowadzącej ale mówi, że to jest kwestia BrE/AmE i żeby używać encyclopaedia na kolosie jak będzie. Ale wszędzie gdzie widzę to wyrażenie jest "walking encyclopedia" not "walking encyclopaedia". Nie mogę tego przeżyć, czy ktoś ma reliable źródło, że no po prostu Longman i internetowe słowniki english-english po prostu nie mają tej drobnej informacji?
Pobierz Ayamee - #angielski #angielskizwykopem #angielskieidiomy (sorry, chcę atencję) #studb...
źródło: comment_3pR1fymkqXzEmFSfwzVL4xSUBetUMsW7.jpg
  • 4
@Passarinho: Dlaczego miałby być wyparty, skoro to z UK pochodzi język, i tej odmiany się w szkołach uczymy? Nie każdy lubi lub jest osłuchany z amerykańskim angielskim, a reszta odmian zazwyczaj jednak opiera się na brytyjskiej wersji w zakresie pisowni czy gramatyki.
@Ayamee Encyclopedia to słówko amerykańskie. Radziłbym to potraktować jako amerykanizm. Zresztą na ostatnim zdjęciu masz wyraźnie napisane co jest czym (Encyclopaedia in British English). W razie wątpliwości zawsze można