Wpis z mikrobloga

  • 2402
Mam nockę w karetce, o 7 kończę dyżur. Właśnie wracamy z wezwania do nagłego zatrzymania krążenia, wzywał maż. Na miejscu przywitała nas starsza pani, ktorą jedynie bolały nogi, więc mąż powiedział że nie oddycha żebyśmy szybciej przyjechali. Pozdrawiam.
#999 #ratownictwo
  • 75
  • Odpowiedz
  • 1271
@LaX Teoretycznie moglibyśmy zadzwonić po policję ale takie coś zajmuje mnóstwo czasu. Mam mieszane uczucia, bo wiem że z jednej strony ci ludzie boją się o życie swoich i bliskich, z drugiej strony nie zdają sobie sprawy z tego, że takim zagraniem mogli pozbawić pomocy kogoś innego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
@BlueGryf: to się może samo nakręcać. Ludzie słyszą czasami w mediach, że ktoś mocno ucierpiał na zdrowiu albo zmarł bo dyspozytor zbagatelizował zagrożenie. Później gdy sami tej pomocy potrzebują przekoloryzowują sytuację.
  • Odpowiedz
@BlueGryf jest za malo ratownikow, karetek i placa im zdecydowanie za malo. Bali sie ze jak podaja powod bulu nog to dyspozytor bedzie chcial ich wyslac do przychodni, a to nie taka pomoc jaka byla potrzebna. Patologia rodzi patologie.
  • Odpowiedz
Teoretycznie moglibyśmy zadzwonić po policję ale takie coś zajmuje mnóstwo czasu. Mam mieszane uczucia


@BlueGryf: Lecenie w takiego #!$%@? jak "zatrzymanie krążenie" -> "bolą mnie nogi" skutecznie odmieszałoby moje uczucia.
  • Odpowiedz
z drugiej strony nie zdają sobie sprawy z tego, że takim zagraniem mogli pozbawić pomocy kogoś innego.


@BlueGryf: to niech się tego w końcu nauczą - jestem przekonany, że wizyta policji i pokrycie kosztów dojazdu karetki zadziałałyby od pierwszego razu.
  • Odpowiedz
@BlueGryf: spoko, sama jechałam kiedyś o 3 w nocy do nagłej duszności, która była katarem. Pani się krople do nosa skończyły i krzyczała że mamy jej przywieźć z apteki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 187
@BlueGryf: zajmuje mnostwo czasu? #!$%@? mac, jestes w pracy wiec i tak czas masz zajety. #!$%@? jest czasami ta wasza poblazliwosc, nieuzasadnione wezwane i niech placa stare dziady. Jestescie od ratowania zycia a nie bycia wspolczujacym dla staruszkow, co to w ogole ma znaczyc.
  • Odpowiedz