Wpis z mikrobloga

W roku 2017 podatek kościelny w Niemczech wyniósł: 6,43 mld dla kościoła Katolickiego i 5,67mld dla kościoła Ewangelickiego, tyle podatku zapłacili ludzie wierzący na Kościoły. Pieniądze zostały im potrącone w rozliczeniu podatkowym.Tak powinno być w Polsce. Ciezar utrzymania swojego wyznania spoczywa na wierzacych. Proste, uczciwe i sprawiedliwe
#finanse #religia #katolicyzm #przemyslenia #neuropa
robert5502 - W roku 2017 podatek kościelny w Niemczech wyniósł: 6,43 mld dla kościoła...

źródło: comment_Fo1iSlrOH1oVcWY1UcJUVlhRjN44yRk9.jpg

Pobierz
  • 163
  • Odpowiedz
@kazek_nalepa: Argumentum ad absurdum. Kościół służy tylko tym, który są jego częścią - i to oni powinni go utrzymywać. Ja na kościół katolicki płacę, a nie mam z tego nic. Szkoły i szpitale natomiast służą wszystkim.
  • Odpowiedz
Pieniądze zostały im potrącone w rozliczeniu podatkowym.Tak powinno być w Polsce. Ciezar utrzymania swojego wyznania spoczywa na wierzacych. Proste, uczciwe i sprawiedliwe


@robert5502: Nie. Nie ma potrzeby aby aparat państwowy pośredniczył w finansowaniu związków wyznaniowych. Oczywiście należałoby zlikwidować dotowanie związków religijnych z budżetu, fundusz kościelny itp. - Natomiast jeśli wierni chcieliby wesprzeć swoj zwiazek wyznaniowy to robiliby to bezprośrednio własnymi dotacjami, nie ma potrzeby aby skarbówka była tu pośrednikiem.
  • Odpowiedz
@robert5502: @reynevayen: Niby dlaczego? Ja nie chcę się leczyć w szpitalach i nie chcę się uczyć więc dlaczego mam płacić na leczenie innych, czy matematykę na jakiegoś nieznanego mi bąbelka? Ja nie jestem chorym i mądrym, a ty nie jesteś wierzącym, jaka to różnica? Albo wprowadzajmy normalność wszędzie, albo bądźmy dalej idiotami, którzy muszą płacić na to, czego nie chcą i nie potrzebują.
  • Odpowiedz
@kazek_nalepa: Tak, tylko gdybyś miał wypadek - ot, przykład - to w szpitalu uratują cię (dlatego powinniśmy płacić na szpitale) ludzie, którzy są wykształconymi lekarzami (dlatego powinniśmy dotować edukację).
  • Odpowiedz
Dlaczego skarbowka ma nie posredniczyc w przeplywach miliardow Krk, a posredniczyc w przeplywach kiosku z gazetami? Co to za swieta krowa?


@robert5502: Chyba nie rozumiem tego niemieckiego podatku. Przecież nie płacisz podatku na kiosk z gazetami. A tak jest w niemczech płacisz podatek na swoj zwiazek wyznaniowy i związek wyznaniowy z tego dostaje kasę. Państwo jest pośrednikiem. W przypadku kiosku panstwo nie jest posrednikiem miedzy tobą a tym kioskiem.
  • Odpowiedz
tylko gdybyś miał wypadek


@reynevayen: Ty, gdybyś nagle umierał i wołał sobie księdza... kuźwa człowieku, ja np. jako podatnik nie wierzę w naukę i w medycynę i nie mam ochoty tego dotować. Ty nie wierzysz i nie masz ochoty dotować kościoła. Nie wiem dlaczego lewacto zapętla się na problemach, które ono nie popiera i nie chcą dopuścić do sytuacji, gdy państwo nie dotuje NICZEGO, a ewentualne utrzymanie instytucji spadnie na korzystających.
  • Odpowiedz
@kazek_nalepa: nauka jest poparta setkami lat badań, w przeciwieństwie do niemożliwych do udowodnienia urojeń. naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy odprawianiem guseł, a realnym wpływie na długość i jakość życia?
  • Odpowiedz
Dlaczego skarbowka ma nie posredniczyc w przeplywach miliardow Krk, a posredniczyc w przeplywach kiosku z gazetami? Co to za swieta krowa?


@robert5502: Płacisz skarbówce za gazety, a potem skarbówka przelewa kasę kioskarzom? Nie wiem gdzie mieszkasz, ale to też niespecjalnie rozsądne rozwiązanie. Tak samo jak przekazywanie datków na cokolwiek za pośrednictwem skarbówki.
  • Odpowiedz
@kazek_nalepa: W tym, że medycyna i edukacja powoduje wzrost jakości życia; rozwiązuje problemy społeczeństw, sprawia, że ludzie żyją dłużej i lepiej, i tak dalej. A padanie na twarz przez tym czy innym bóstwem - nie.
Tym bardziej, że wg kk w Polsce katolikami jest ponad 90% ludzi, więc w czym problem, żeby sami utrzymywali swój kościół? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz