Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć,

mam problem zdrowotny. Od jakiegoś czasu regularnie oddawałem krew, dopóki w lipcu 2019 nie cofnęli mnie w RCKiK za zbyt niski poziom leukocytów - do tej pory nie miałem żadnych problemów z morfologią. Miałem po prostu przyjść za jakiś czas, bo spadki mogą być chwilowe, więc przyszedłem i cofnęli mnie znowu z jeszcze gorszymi wynikami - tym razem za niskie leukocyty + płytki krwi. Od tej pory poważnie zająłem się sprawą i umówiłem się do hematologa. W międzyczasie sprawdziłem wszystkie wyniki morfologii, do których mogłem się dokopać (załączam tabelkę). Zauważyłem znaczny i konsekwentny spadek leukocytów na przestrzeni 3 lat, zwłaszcza w ostatnim roku. Pozostałe składniki krwi miałem przez ten czas w normie. W październiku 2019 byłem u hematologa, przez połowę wizyty przepisywał ręcznie wyniki wszystkich badań i zupełnie olał moją sugestię odnośnie konsekwentnego - nie jednorazowego - spadku liczby białych krwinek, a pokazałem mu tabelkę w takiej samej formie jak tutaj. Stwierdził, że jestem zdrowy jak ryba i mam trochę za mało żelaza i zlecił suplementację: B12 + kwas foliowy + żelazo. Po 2 miesiącach miałem zrobić ponowną morfologię z ferrytyną i B12. Na wizytę u specjalisty muszę niestety jeszcze poczekać, ale wyniki są jakie są, ferrytyna i B12 w normie.

Czy taki spadek liczby leukocytów nie jest przypadkiem wynikiem długotrwałej choroby, np. białaczki?

Z góry dzięki za odpowiedzi, mogę dołączyć bardziej szczegółowe wyniki i odpowiem na wszystkie pytania jeśli znajdzie się ktoś chętny pomóc.

#diagnoza #zdrowie #medycyna #lekarz #pytaniedoeksperta #suplementy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok](https://st.pl/$xvynkdla)
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Cześć,

mam problem zdrowotny. Od...

źródło: comment_vroVWfXuYTWYfkqW4uRHGLhqh2EIMyLD.jpg

Pobierz
  • 7
OP: Wrzucam dokładniejsze wyniki. Tak jak wspomniałem - lekarz trochę mnie olał, sprawiał wrażenie jakby w ogóle go to nie zainteresowało. Na tę tabelkę tylko spojrzał, a skupił się tylko na wynikach, które były najnowsze (wtedy to były to wyniki z 14 września, czyli całkiem niezłe w porównaniu do pozostałych z tego okresu) i na ich podstawie zdawał pytania i zlecił suplementację.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
AnonimoweMirkoWyznania - OP: Wrzucam dokładniejsze wyniki. Tak jak wspomniałem - leka...

źródło: comment_7fp15WLVWxuPh0INFgqFfUVND4I2IfGQ.jpg

Pobierz