Wpis z mikrobloga

† Środa, 11.12.2019 #mikromodlitwa #mirkomodlitwa

Jeśli masz kłopot, potrzebujesz wsparcia, chcesz komuś pomóc, zostaw intencje w komentarzu. Obejmie Was modlitwą kilkadziesiąt osób, których nicki znajdziecie w grafiku.

·CZĘŚĆ CHWALEBNA·

1 Zmartwychwstanie
2 Wniebowstąpienie
3 Zesłanie Ducha Świętego
4 Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Dziewicy
5 Ukoronowanie Najświętszej Maryi Dziewicy

Miesiąc grudzień poświęcamy modlitwie o wstawiennictwo Najświętszej Maryi Dziewicy za nawrócenie użytkowników wykop.pl
„Każdy grzesznik, nawet najbardziej upadły, może znaleźć ocalenie w różańcu. Każda dusza może zerwać pęta Złego, chociażby była nimi najbardziej związana. Każdy może uchwycić się liny ratunkowej, którą Królowa Niebiańskich Róż zrzuca z nieba rozbitkom tonącym na wzburzonym morzu tego świata”.

●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● organizacja ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●●

Intencje na dziś znajdują się w komentarzu do wpisu, mogą być także podsyłane anonimowo wiadomością prywatną, tak samo jak zgłoszenia chętnych do wspólnej modlitwy.

Grafik:

→Stworzyliśmy małe FAQ w którym odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

→Nowa formuła codziennego wpisu, więcej tutaj

Jak odmawiać różaniec oraz o różańcu

Intencje zbieramy zawsze z jednodniowym wyprzedzeniem i ich lista na dziś jest w komentarzu do wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz dendrofag - † Środa, 11.12.2019 #mikromodlitwa #mirkomodlitwa
 
Jeśli masz kłopot, ...
źródło: comment_ZucF7GWp8xBqQ8PqPG5GDt7a0ULSEypI.jpg
  • 42
@JesterRaiin: Pan Bóg może wypełnić swój plan na wiele sposobów. Prosząc Go o coś, możesz sprawić że wypełni Swój plan w taki sposób, żeby "przy okazji" spełnić Twoja prośbę. Ponadto sam, wielokrotnie w Piśmie Świętym zachęcał do modlitwy.

On po prostu chce żebyśmy artykułowali w modlitwie swoje potrzeby, a jeśli będziemy to robić z wiarą to: "Otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie".
@dendrofag: Ok, ale przecież modląc się o coś dokonujemy:
- aktu pychy zakładając Pan może nie wiedzieć, czego chcemy i musimy mu to wyartykułować
- aktu niewiary skoro zakładamy, że Pan już nie ustalił wszystkiego tak jak trzeba
- aktu poniżenia skoro uznajemy, że to czego my chcemy może być istotniejsze niż to czego Pan od nas chce
@JesterRaiin:
- Pan wie czego nam chce zanim o to poprosimy, ale mimo to chce żebyśmy Go prosili, skoro sam, niejednokrotnie zachęcał do takiej modlitwy, czy to na kartach Pisma Świętego, czy to różnych świętych Kościoła.
- Pan wie czego nam trzeba, ale zauważ że Jezus zawsze pytał się przed uzdrowieniem: "Co chcesz żebym ci uczynił?". Człowiek musi sam poprosić i wzbudzić w sobie akt wiary.
- Często proszenie o jakąś
Za mojego kolegę z pracy Patryka. Patryk jest to facet głęboko wierzący w Boga. Zawsze był dla mnie bardzo kolezenski, zapraszał mnie do siebie do domu. Poznałem jego żonę Sylwię, jego córeczkę Patrycję. I tutaj muszę napisać coś przykrego, Patrycja ma guza mózgu, dziewczynka jest cały czas pod bacznym okiem piguł i lekarzy w Sherman Care Hospital. Leczenie jest bardzo drogie tej dziewczynki, proszę o modlitwę
@dendrofag:
- tu mam trochę knifa, bo skoro Pan wie lepiej czego nam potrzeba, nie ma sensu zawracać Mu głowy naszymi problemami skoro możemy Go prosić o coś, czego wcale nam nie trzeba
- tu mam knifa trochę, skoro bowiem Pan jest wszechmocny i wszechwiedzący, wie również jaka będzie odpowiedź, a skoro mamy tego świadomość taki dialog nie ma sensu - co mogę odpowiedzieć oprócz tego co Ty już wiesz?
-
@dendrofag: Doceniam twoje próby odpowiedzi, ale one są zbudowane na rekurencyjnej argumentacji: "moje źródła determinują moje myślenie, a są one poprawne bo same tak mówią". Jako taka nie jest ona przekonywująca, jakkolwiek sympatyczną by się nie wydawała.