Wpis z mikrobloga

@Kliko: Chyba, że. Myślałem, że próbowałeś tak jak oni proponowali poza ebayem. Mnie tam dochodziły paczki zawsze u nich, ale nigdy nie kupowałem poza. 5% wg mnie nic nie daje. Efekty miałem na 10 i 12,5% a stosowane 4 msc. 5% z kolei 6-7 msc i nic.
@Kliko: Keratyna.

Tak, wersja w płynie też ma keratyne, ale może zostawić słabo widoczne białe ślady po odparowaniu alkoholu. Przy piance są one ewidentnie widoczne. Po płynie też twarz się kleji.
@Kliko: Ja stosuję ogólnie minoxidil od 8-miesięcy (w tym 10% przez jakieś 2 miesiące) i jak na razie efekty są minimalne. Nie mam zdjęć jaki miałem zarost na początku, ale mogłem wtedy zapuścić w miarę dobrze wyglądająca brodę, ale bez łączników na górze i na dole. Właściwie to zdecydowałem się na minoxidil tylko ze względu na to.

Co prawda, mam bardzo dużo vellus i transitional hair (i już przed minoxidilem miałem),
@Kliko: O DHT blokerach wiem i raczej żadnego nie stosuję.

Tak, od nie tak dawna używam dermarollera 0,5 mm, 192 igły, raz na tydzień.

Ogólne teraz używam 2x dzienne Tugain 10% Foam. Pomiędzy aplikacjami i w dni w których używam dermarollera, Nivea Soft + LCLT + PEO. Codziennie biorę multiwitaminę, kolagen, biotynę, bor i butea superba. Niedługo mam zamiar zrezygnować z biotyny i dołączyć kreatyne, ashwagandha i mucuna pruriens.
@Kliko: DHT blokery... Trochę czytam i nie ogarniam. To znaczy nie mogę tego przeczytać ze zrozumieniem. Pisze, że dht to "to pochodna testosteronu, która jest bardzo aktywnym hormonem atakującym mieszki włosowe powodując ich obkurczenie. Mimo, że całą winą wypadania włosów obarczamy hormon DHT to jednak musimy pamiętać, że o wrażliwości mieszków włosów decydują jednak uwarunkowania genetyczne"

https://estyl.pl/blog/2012/08/substancje-przeciwdzialajace-dht/

Czyli DHT jest niewskazane jeśli chcemy mieć bujne włosy a tu czytam przy minoxie,