Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie o zakup na #raty #payu #allegro #aliorbank
Kupiłem towar i mam 15 rat do spłaty. Termin wpłaty pierwszej raty to 8 stycznia. Dziś przelałem pieniądze za pierwszą ratę i wciąż mam napis "spłacono 0 rat z 15" chociaż widzę na koncie, że pieniądze się zaksięgowały i są oznaczone jako "nadpłata".
Czy tak wygląda spłacanie rat w Aliorze? Zakładam, że nie będzie żadnych karnych odsetek, tylko pieniądze pewnie są przez nich księgowane każdego 8 dnia miesiąca (wtedy, gdy wypada termin spłaty) i w zależności od tego, ile wpłaciłem zaliczają mi tyle spłaconych rat?
#raty
  • 6
@Myszka_Miki_gra_w_guziki: nie wiem jak to dokladnie u Ciebie wyglada ale powinny sie zaksiegowac normalnie. Poczekaj do wtorku i zobacz, ale najlepiej płacić 2 dni przed terminem bo jak za wczesnie zpalacisz rate to ona zaliczy sie jako wlasnie nadplata i nie zaliczy Ci bierzacej raty a wezmie i splaci rate od konca
@MichaelT128: zakładam np. 1500 zł do spłaty i robię przelew na kwotę 300 zł przed 8 stycznia. Jak rozumiem zaksięguje się jako spłata 1 raty oraz 14 i 15, a jak zrobię potem przelew np. 10 stycznia na 500 zł, to będzie jako nadpłata i dopiero 8 lutego zaksięguje się jako spłata raty nr 2 oraz czterech od końca tj 13, 12, 11, 10?