Wpis z mikrobloga

Myślicie że teraz kupno mieszkania w Krakowie po 10k za metr około 3km od rynku to dobry pomysł przy następujących założeniach:
-Teraz wziąłbym mieszkanie na kredyt, 20% wkładu
-Obecnie wnajmuję ale trochę mnie #!$%@? to, że spłacam kredyt januszowi biznesu.
-Pół miliona na mieszkanie jestem w stanie odłożyć w ciągu 5 lat
-Obecnie ceny mieszkań to kosmos i jest duża szansa że bańka pęknie w ciągu kolejnych lat

Co robić? Wynajmować przez 5 lat i kupić wtedy za gotówkę czy brać teraz kredyt i mieć swoje mieszkanie od razu?

#krakow ##!$%@? #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kredyt #programista15k #zarobki #nieruchomosci #kupnomieszkania #kredyt
S.....b - Myślicie że teraz kupno mieszkania w Krakowie po 10k za metr około 3km od r...

źródło: comment_jvaoJJQERHTkqjuBkYuCEjMCkZsWdsjd.jpg

Pobierz
  • 80
@Scaab To jest dramat. Mieszkania na Bronowicach już powyżej 12tys/m. Już niedługo trzeba będzie być milionerem żeby kupić swoje 4 kąty. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 15 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci, którzy mogą sobie kupić i 20k/m ale wydaje mi się że większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (4000).

JA SIĘ KU&WA PYTAM JAK? Jak człowiek zarabiający
-Teraz wziąłbym mieszkanie na kredyt, 20% wkładu

-Obecnie wnajmuję ale trochę mnie #!$%@? to, że spłacam kredyt januszowi biznesu.

-Pół miliona na mieszkanie jestem w stanie odłożyć w ciągu 5 lat


@Scaab: Robisz 100 tys oszczędności rocznie.

Nie ma powodu abyś brał kredyt z wkładem 20%, za pół roku masz 30%.

Ceny nie spadną w stopniu który usprawiedliwiałbym czekanie pięć lat.

Przy takich oszczędnościach jakie robisz kredyt to dla Ciebie ŻADNE