Wpis z mikrobloga

Długo się wzbraniałem, twierdząc, że nigdy nie podejmę tej kuracji, ale jednak wbijam na #izotek.
Zapisany Axotret (20mg), na początek 1 tabletka dziennie, po dwóch tygodniach dwie.
Pytanie zwłaszcza do Mireczków, jakieś porady co do kuracji? (żarcie/pielęgacja);
W zasadzie dermatolog powiedziała tylko, aby nawilżać skórę twarzy, smarować usta i tabletkę brać po posiłku.
Niby od dłuższego czas jestem na grupie o leczeniu trądziku izotekiem, ale różowe tam to #!$%@?ą i wsmarowują w siebie pół apteki przed wzięciem tabletki, a drugie pół, jak tylko wystąpi jakiś skutek uboczny, więc wolę konkrety ;)
Robotę mam trochę fizyczną, więc najbardziej obawiam się bólu stawów, ale też nie chcę się od razu nakręcać.
Na stanie mam Cetaphil MD balsam i Loreal Men Eexpert Pure Charcoal do mycia twarzy.
#tradzik #dermatologia #zdrowie
  • 8
@kaczek93 ja jadłem tak samo jak i przed kuracja tylko, że ja od 2-3 lat już byłem na jako-takiej diecie. Dbałem o ilość białka i witamin w diecie ze względu na trenowanie w rower, po axotrecie czułem trochę stawy ale dało się wytrzymac.. I tak jak lekarz ci mówi. Smarować twarz kremem, tabletki po posilku. Spękane usta to najgorsze co było - zawsze miałem ze sobą pomadkę a w domu dodatkowo używałem
@kaczek93: Powiem Ci tak brałem odrazu 40mg izoteku codziennie silka nie smarowałam twarzy żadnym gownem tylko pomadka do ust. Jedyne skutki uboczne to popękane usta i skóra Ci schodzi z okolic brody. Tez się naczytałem o tym przed braniem w większości to #!$%@? wiec śmiało bierz
@RiJo84: No ja się jaram, ale też się obawiam, właśnie głównie dlatego, że naczytałem się trochę za dużo o skutkach ubocznych na jednej z grup. Choć z drugiej strony mam wrażenie, że te różowe tylko czekają, aż coś nowego się pojawi i skutkiem tego nawet #!$%@? pogoda to jest nagle wina izoteku.