Wpis z mikrobloga

@Wierzbek: 2017-2019
- 2 łuki metalowe 3000 zł
- łuk Goshgarian 450 zł
- 2 usunięte chirurgicznie ósemki 700 zł
- 6 ubytków po 150 zł czyli 900 zł
- 2 wyciski 200 zł
- zdjęcia RTG 2 pantomogramy, 2 cefalometryczne, 1 CBCT 510 zł
- higienizacja zębów 2x200 zł
- 15 wizyt po 200 zł, 5 po 100 zł, 1 za 50 zł 3550 zł
- szyna operacyjna i planowanie
@levusek1992: lekarze podczas zabiegu potrzebują wiedzieć, o ile skrócić kości i jak przenieść odłamy. Do tego służy szyna operacyjna, czyli akrylowy odlew zębów i finalnego układu kostnego szczęk. Zawsze są dwie takie szyny, jedna zakładana na początku i służy do zoperowania jednej szczęki, a potem tamta jest wyjmowana i zakładana druga, która służy do "zsynchronizowania" drugiej kości. 4000 bo 3000 wziął technik za płytki i 1000 lekarz za plan operacji.
@levusek1992: bo sobie zażyczyłem mieć żuchwę chada ( ͡° ͜ʖ ͡°), a na poważnie to miałem wadę szkieletową, lekką progenię. Żuchwę mi skrócili, a szczękę oderwali od podstawy czaszki i wysunęli, obrócili, opuścili.
@VikEros: wada w obu łukach, za wąska szczeka (albo za szerokie zeby ¯\(ツ)/¯) przez co siódemki nie mogły się wyrzynać oraz cofnięcie i przesunięcie żuchwy względem osi zgryzu. Miałam prostowane oba łuki, usuwane stałe czwórki, przesuwane trzonowce do przodu, żeby załatać luki po usunięciu i zrobić miejsce na pozostałe tylne zeby, żuchwa przesuwana do przodu i lekko wyrównana do osi. Do tego aparat był założony przed całkowita wymiana mleczaków