Wpis z mikrobloga

Wczoraj była środa popielcowa więc był post. Post od mięsa jest co piątek plus kilka razy w roku w dodatkowe dni z różnych okazji. I tak przeglądając sobie Internet zauważyłam wpisy osób o poglądach lewicowych, że oni to jedzą mięso i beka z tych co mają post, jednocześnie poza postem mięsa nie jedza i nawołują do ograniczenia spożycia mięsa bo zdrowiej bo źli rolnicy, biedne zwierzątka i futra też złe bo ekologiczne a nie poliestrowe i skóry też złe. Oczywiście cała wina za cierpienie zwierząt to wina katolików i nadmierne spożycie miesa to też wina katolików bo jak wiadomo tylko katolicy mają zwierzęta hodowlane i w ubojniach i skupach to też tylko katolicy pracują ( ͡° ͜ʖ ͡°). A jednak to katolicy mają chociaż ten jeden dzień gdzie nie spożywają mięsa, rosolow miesnych, kaszanek itp. I zamiast jakoś to podkreślić, że fajnie że jest taka tradycja, że napewno mocno obniża to spożycie mięsa to lewactwo to wyśmiewa. Rozumiem, że osoby zawstydzone ( ͡° ͜ʖ ͡°) tym wysmiewaniem powinny zacząć jednak jeść mięso w trakcie postu tak by codziennie bez wyjątku się nim objadac coby spożycie i popyt sie zwiększył? To mamy jeść w końcu mięsa więcej a nie mniej?
#bekazlewactwa #katolicyzm #jakzyc #wegetarianizm #rolnictwo
  • 18
@KrowkaRobiMuu: Chodzi o to, aby jeść na co się ma ochotę, a nie słuchać w tej kwestii jakiegoś maga czy innego szarlatana. Na tej samej zasadzie śmiejemy się z katoli również w inne ich święta, gdyż jak zawsze niezawodnie dostarczają nam powodów. A tag #bekazkatoli został stworzony właśnie po to, by się naśmiewać z tych idiotyzmów. Nie jest to tag przeznaczony do jakichkolwiek poważnych dyskusji, chociaż niektórzy używają go dla zasięgu.
a nie słuchać w tej kwestii jakiegoś maga czy innego szarlatana


@jan_zwyklak: Hmm ciekawe co na to Greta i Spurek i pomysły dodatkowego opodatkowania mięsa. Ale jak rozumiem nie o tych magów i szarlatanów ci chodziło?

Chodzi o to, aby jeść na co się ma ochotę


@jan_zwyklak: to połowa sukcesu, zwycięstwo nad katolami zapewni ci tylko wrzucenie zdjęcia z kebsem w środę popielcową na portal z dziecięcą...obrazkami.

śmiejemy się z
Hmm ciekawe co na to Greta i Spurek i pomysły dodatkowego opodatkowania mięsa. Ale jak rozumiem nie o tych magów i szarlatanów ci chodziło?


@VrubeL: Aktorka Greta mnie nie obchodzi, Spurek nie znam. Co do zmniejszenia konsumpcji mięsa to nie widzę w tym beki, a wręcz poważną sprawę, która tyczy się wszystkich, niezależnie od poglądów. I chyba większość jest też zgodna. Chodzi też by nie popadać z jednej skrajności w drugą.
Co do zmniejszenia konsumpcji mięsa to nie widzę w tym beki, a wręcz poważną sprawę, która tyczy się wszystkich, niezależnie od poglądów.


@jan_zwyklak: No to chyba dobrze, że katole poszczą? W tym czasie można #!$%@?ć mięcho bez obawy o zmiany klimatyczne.

Zmniejszenie jedzenie mięsa z powodów ekologicznych nie jest śmieszny. Z powodów zabobonnych, to jest śmieszne.


@jan_zwyklak: Dlaczego czyż nie końcowy efekt jest ważny? Jeżeli coś jest głupie a działa...
No to chyba dobrze, że katole poszczą?


@VrubeL: No dobrze. Przecież mówię, że w tym przypadku śmiejemy się z pobudek, a nie samej akcji. No chyba, że chodzi o zawody breakdance św. obrazów, to wtedy też i z akcji :)

Dlaczego czyż nie końcowy efekt jest ważny? Jeżeli coś jest głupie a działa...


@VrubeL: Jeżeli coś jest śmieszne, ale działa to ujmuje mu to śmieszności?

To się zmienia i nie
@jan_zwyklak: > Czym się różni murzyn

@jan_zwyklak: Jak śmiesz?!?!?!?! Żartowałem aż tak bardzo widze się nie różnimy z tym wyjatkiem, że mi wyszydzanie nie jest potrzebne. W sumie to myślałem, że uzytkownicy tagu bekazkatoli to lewackie dzbany ale miło mnie rozczarowałeś.

PS. Co ma murzyn białego?

Jak tylko przedstawicie mi dane statystyczne udowadniające, że katolicy przestrzegają postu, a lewicowcy nie


@Logytaze: Nikt nie przedstawi danych na źle postawione i absurdalne pytanie- dlaczego osoba lewicowa nie może być jednocześnie katolikiem? To nielogiczne.
@djtartini1: Pytanie o źródło potwierdzające tezę nie jest absurdalne.

dlaczego osoba lewicowa nie może być jednocześnie katolikiem? To nielogiczne.


Zapytaj OP-ki, bo po jednej stronie barykady stawia postujących katolików, a po drugiej lewicowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z tym wyjatkiem, że mi wyszydzanie nie jest potrzebne.


@VrubeL: No ja też się staram z nikogo nie szydzić, ale niektórzy katole to straszne snowflakei. Sam nie widzisz problemu w #!$%@? #!$%@? rasistowskich, być może i nie widzisz problemu w manifestowaniu religijności typu "różaniec do granic", męski różaniec na rynku, pielgrzymki czy pasterki etc. albo obrażać grupę ludzi nazywając ich zwierzętami czy zarazą, ale jak ktoś śmie pochwalić się kebsem w
jan_zwyklak - > z tym wyjatkiem, że mi wyszydzanie nie jest potrzebne.

@VrubeL: No...

źródło: comment_1582815244qKcCm5dU6F0OMzsyM6uf5y.jpg

Pobierz
@jan_zwyklak: Wiesz co innego jest śmiać się z pewych zachowan a co innego je jawnie wyśmiewać w bezpośredniej rozmowie. IMO oczywiście, ja jakoś nigdy ie lubiłem upokarzać kogoś bezpośrednio.
Dziś tu na wykopie tłumaczyłem pewnej transce, że IMO jest dzbaniarą (nie ze względu na orientacje, bron Boże) ale tego jej nie wstawiłem bo byłoby to raczej nie smaczne. Co nie oznacza, że jak to pierwszy raz zobaczyłem to oplułem monitor:
Koniecznie