Wpis z mikrobloga

@nie_mientki amortyzacja. Kumpel ma Queridoo i bardzo sobie chwali. Sam w tym roku wyrwałem używkę, która bardzo mało była używana i faktycznie wygląda jak nówka. Jeszcze nie testowałem, ale kiedyś wypożyczyłem chyba najtańszą, to brak amortyzacji sprawiał, że musiałem co jakiś czas się zatrzymywać i kaszojada poprawiać, bo zjeżdżał z fotelika. Ta ma też zagłówki, porzadne pasy i to chyba też spoko opcja.
Dałem 1000 zł.
Nówka, tegoroczna 2300.
Fraagles - @nie_mientki amortyzacja. Kumpel ma Queridoo i bardzo sobie chwali. Sam w ...

źródło: comment_1583165705zUxppP4wy4XCZPuQHGrKGG.jpg

Pobierz
@nie_mientki:
Mam najtańszą z Alledrogo - coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/przyczepka-rowerowa-amortyzowana-3-w-1-led-8894489212
Tylko wymieniłem pasy bezpieczeństwa na takie wymontowane ze starego fotelika samochodowego.

Z czystym sumieniem polecam.

Używana była przez prawie 3 lata do codziennych dojazdów do żłobka/przedszkola. Dała radę, i pewnie przetrwałaby jeszcze kolejne kilkoro dzieci (chociaż poszycie wypłowiało i wygląda nieciekawie, to jest w pełni sprawna).

Miałem okazję porównywać tę swoją do jakiejś Thule za ~2kzł - i szczerze mówiąc, nie widziałem
@nie_mientki: zwracać uwagę na
- amortyzację
- pasy, zapięcie - czy dają opcję szerokiej regulacji
- przy użytkowaniu jako wózek fajnie mieć uchylane oparcie - mało modeli to ma
- wentylacja - słońce potrafi mocno grzać przez panele boczne
- składanie do transportu np. w aucie

sam użytkuje queridoo kidgo i sporo punktów powyżej spełnia, a przy tym kosztuje połowę ceny thule
@nie_mientki: A dlaczego nie fotelik? Tańsze rozwiązanie i też bardzo fajne. W mojej opinii nawet lepsze niż wózek, bo zapewnia większe bezpieczeństwo jazdy (jak wjeżdżasz na krawężnik czy na przeszkodę to czujesz co się dzieje), masz lepszy kontakt z dzieckiem w razie co, no i można czasami "depnąć" i dać frajdę dziecku ( ͡° ͜ʖ ͡°) z takim fotelikiem pojeździsz sobie po fajnych lasach, a taki wózek
@nie_mientki: A dlaczego nie fotelik? W mojej opinii nawet lepsze niż wózek, bo zapewnia większe bezpieczeństwo jazdy


@artur200222:
W mojej opinii - nie.
Już pomijam nawet kwestie wypadku - ale nawet przy najprostszej wywrotce, fotelik wypada BARDZO źle. Dziecko nie dość, że siedzi bardzo wysoko, to w dodatku jest "na sztywno" przypięte pasami do fotelika - przez co nie ma absolutnie żadnej możliwości, żeby się w jakikolwiek sposób osłonić.

Już
@nie_mientki mam tą z allegro. Generalnie jest spoko. Jest szybkozlaczka - przypinasz blaszkę do roweru a potem kiedy chcesz do niej przypinasz dyszel. Raczej nie widzę opcji żeby to zamontować przy sztywnych osiach. Jest ciężka, poćwiczysz nogę :) Na podjazdach buja się tył-przód przez elastyczny łącznik. Też poćwiczysz nogę :) Duży bagażnik. Ogólnie jestem zadowolony.