Wpis z mikrobloga

siemanko Mirunki, mam takiego lapka ASUS ROG STRIX GL503V o następującej specyfikacji:
NVIDIA GeForce GTX 1050 ,4GB GDDR5 VRAM
INTEL i7-7700HQ 4 rdzenie, od 2.80 GHz do 3.80
8GB DDR4 2400MHz SDRAM,
Dysk twardy hybrydowy 1TB 5400RPM SSH-8GB
mam wrażenie, że wszystko mi zamula, przycina, potrzebuje czasu zanim sie odpali, gierki niektóre także przycinają np. CoD WARZONE, praktycznie w ogóle nie da się grać. Czy wymiana dysku na SSD i dorzucenie 8gb ramu coś zmieni? Jak tak to jaki dysk i ram polecacie?

#komputery #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #informatyka #gaming #gry #laptopy
  • 4
Czy wymiana dysku na SSD i dorzucenie 8gb ramu coś zmieni? Jak tak to jaki dysk i ram polecacie?


@sporytucznik: Poprawi, ale pewnie też przydałaby się wymiana pasty i przeczyszczenie go z kurzu + undervolting w programie xtu intela.

Jeżeli chodzi o ram to chcesz dołożyć drugą 8GB kość tak? Kup najtańszą używaną na allegro, która ma 2400MHz i zbliżone opóźnienia.

Dysk SSD, jak dobrze pamiętam to masz tam slot na
@sporytucznik: Nie wiem czy sama wymiana dysku SSD ci pomoże ale na pewno warto, szukaj czegoś na dobrym kontrolerze z DRAM bo inaczej się będziesz tylko #!$%@?ł przez nierówną pracę, na przykład jeżeli chodzi o dyski SATA 2,5" to najlepiej szukaj Cruciala MX500 lub czegoś porównywalnego, niżej nie ma co schodzić