Wpis z mikrobloga

Policja ma kontrolować kwarantanne przez telefon i prosić o pokazanie się w oknie.

Ale czy ja mam obowiązek wykonywać polecenia głosu w telefonie, ja nie wiem czy to funkcjonariusz. Jak przyjdzie i okaże legitymacje/blachę to co innego. A jak dzwoni z poleceniem ze mam im przez okno pomachać to przecież może być jakiś żart.

Czy ma obowiązek wykonać polecenie głosu w telefonie? jaka jest tego podstawa prawna?
Mam obowiązek policjanta ale on ma wcześniej udowodnić kim jest.

To samo co jeśli nie mam telefonu żadnego? Przecież nie ma obowiązku posiadania telefonu. Ani odbierania domofonu. Przyjdą pod drzwi, zapukają to otworze.

#policja #koronawirus
  • 194
  • Odpowiedz
@dudi-dudi: Zaczynasz wycieczki osobiste a nie potrafisz przyznać ze nie ma podstawy prawnej i nie ma obowiązku wykonywania poleceń NIEZNANEJ osoby przez telefon.

Próbowałeś argumentować "na logikę" ale ostatecznie poszedłeś drogą wyzwisk.
  • Odpowiedz
@RR_Woda: Policjanci są jedynie od egzekwowania naszego #!$%@? prawa. Są niedofinansowani i pewnie mają sprawdzać osobiście czy ktoś jest na kwarantannie bez odpowiedniego zabezpieczenia. Pewnie oficjalnego przepisu nie ma ale też nie ma co im robić pod górkę. Tak samo znajdź mi przepis że nie można srać do paczkomatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@RR_Woda: Zajebiście głupie pytanie, ale co odpowiem na poważnie.

Jeśli zadzwoni do ciebie ktoś w takiej sprawie, to ma na początku rozmowy obowiązek się wylegitymować, czyli będzie coś takiego
" Jan Kowalski, Komenda w #!$%@? mniejszym. Czy rozmawiam z panem RR_Woda? Mam obowiązek wezwać pana do okna"

Masz obowiązek się pokazać, bo inaczej prawdopodobnie zrobiliby ci nalot na chatę razem z sanepidem, więc byłbyś w piździe
  • Odpowiedz
ą niedofinansowani i pewnie mają sprawdzać osobiście czy ktoś jest na kwarantannie bez odpowiedniego zabezpieczenia. Pewnie oficjalnego przepisu nie ma ale też nie ma co im robić pod górkę. Tak samo znajdź mi przepis że nie można srać do paczkomatu


@maad: Sranie do paczkomatu to niszczenie cyjejś własności i zaśmiecanie. Jest przepis.

Policjanci w pewnym stopniu są niewinni ale tez swoje mają za uszami. Cała policja to instytucja co premiuje idiotów
  • Odpowiedz
  • 68
@RR_Woda jak pokaże blachę to powiedz, że nie wiesz czy nie podrobiona. Jak powiedzą żeby sprawdzić na komendzie, to musisz zadzwonić. Ale też nie wiesz czy głos w telefonie to nie jest jego kolega i sobie żartują. Także nic nie musisz nigdy robić. Na ulicy policjant jak podchodzi to przecież może być przebieraniec. Masz wykonywać polecenia policjanta, a to może być żartownis.
Znalazłeś lukę w prawie, możesz robić co chcesz.
  • Odpowiedz
pień> Jan Kowalski, Komenda w #!$%@? mniejszym. Czy rozmawiam z panem RR_Woda? Mam obowiązek wezwać pana do okna"

Masz obowiązek się pokazać, bo inaczej prawdopodobnie zrobiliby ci nalot na chatę razem z sanepidem, więc byłbyś w piździe


@Thome: Jak się ma wylegitymować przez telefon. Jak robi interwencje to ja chce zobaczyć odznakę i np. zapisać numery. A jak mam to zrobić przez telefon?

Przyjdzie przedstawi się to ja zrobię co chce.
  • Odpowiedz
@Mruvek: Podajesz inne sytuacje o jakich ja mnie pisałem. Odnieś sie do prostego przypadku poleceń przez telefon.

Weryfikacja osobiste jest na podstawie:
- Ma mundur
- Przyjechał radiowozem
- Blacha i numery
- Dzwonie na 112 i pytam o numer z blachy i w jakim rejonie on jest
  • Odpowiedz
  • 1
@RR_Woda jak staniesz w tym oknie to zobaczysz czy ma mundur, czy przyjechał radiowozem i przez telefon możesz zapytać o numery.
Ale powiesz, że nie musisz podchodzić do okna i tego sprawdzać bo to on ma się zweryfikować.
To wracamy do pierwszego komentarza mojego gdzie nie musisz kiwnąć palcem bo Ty nie wiesz.
  • Odpowiedz
@RR_Woda: Możesz go przecież poprosić o numer odznaki, i może ci go podać przez telefon.

Co do pobocznego pytania, to nie mam pojęcia. Prawdopodobnie nie uważa że w takich czasach ktoś miałby tak zajebisty pomysł jak wyjście z domu, i przycięcie w #!$%@?.

Napewno nie masz jakiejś choroby psychicznej? Nie mówię tego żeby cię obrazić, ale taka podejrzliwość jest conajmniej dziwna. Albo to jest bait ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@RR_Woda: Nie masz co tutaj dyskutować, widze wykopki byłyby najbardziej szczęśliwe jakby czołgi jeździły po ulicach, wojsko strzelało do ludzi, a każdego co wróci z zagranicy to od razu do gazu.
  • Odpowiedz
@Mruvek: Wszyscy wykazuje cie agresje a przecież to nie wasza wina że prawo jest złe.

Może zgodzimy się tu wszyscy, że faktycznie nie ma takiego obowiązku. Ze ustawodawca nie pomyślał i że istnieje furtka żeby znacząco utrudnić kontrolę kwarantanny.

Tak jak pisałem, nie zamierzam robić sobie wycieczek w czasie tych 14 dni ale też nie okazujcie mi agresji za to że znalazłem lukę w regulacjach.
  • Odpowiedz
@pogromca_idiotow: Pomawiasz mnie w sytuacji gdy zabrakło ci logicznych armumentów.

Co to za argument że Chińczycy zamknęli. A Północni koreańce strzelają do chorych.. a bo gdzieś to... Znalazłem lukę w przepisach, bo ktoś kto je pisał został zatrudniony po znajomości a ty mnie teraz wyzywasz, kiedy nie byłeś w stanie dłużej prowadzić logicznej rozmowy.
  • Odpowiedz
  • 14
@RR_Woda nie wykazuje się agresja, wymyśliłeś to sobie, bo pasuje do Twojej postawy.
Prawo nie jest zle, wmawiasz nam to i próbujesz argumentować słabymi argumentami.
Jak ktoś chce utrudniać, to furtkę zawsze znajdzie, ustawodawca nie jest od tego, żeby je wszystkie zamykać przed debilami.
Nie znalazłeś żadnej luki. A jeśli to jest luka, to luka jest też to o czym ja pisałem wcześniej.
  • Odpowiedz
@Mruvek: Znalazłem lukę. Opiszę ją precyzyjnie:
1) policjant musi udowodnić ze jest policjantem
2) nie ma procedury aby zrobić to przez telefon
3) Policja chce wydawać polecenia przez telefon

jest problem.
  • Odpowiedz