Wpis z mikrobloga

Policja ma kontrolować kwarantanne przez telefon i prosić o pokazanie się w oknie.

Ale czy ja mam obowiązek wykonywać polecenia głosu w telefonie, ja nie wiem czy to funkcjonariusz. Jak przyjdzie i okaże legitymacje/blachę to co innego. A jak dzwoni z poleceniem ze mam im przez okno pomachać to przecież może być jakiś żart.

Czy ma obowiązek wykonać polecenie głosu w telefonie? jaka jest tego podstawa prawna?
Mam obowiązek policjanta ale on ma wcześniej udowodnić kim jest.

To samo co jeśli nie mam telefonu żadnego? Przecież nie ma obowiązku posiadania telefonu. Ani odbierania domofonu. Przyjdą pod drzwi, zapukają to otworze.

#policja #koronawirus
  • 194
  • Odpowiedz
Nic dziwego ze po kiludziesieciu postach wytykajacych Ci bledne myslenie nadal nic do Ciebie nie dotarlo.


@Hasz5g: Wskazałem problem formalny. Nie ma tu ani błędnego myślenia ani poprawnego. Jest sprawa formalna i nikt z was nie umiał jej formalnie wytłumaczyć tylko albo ataki osobiste albo próba "na logikę".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RR_Woda: ludziom powybuchaly mózgi bo dla nich nie do pomyślenia jest że ktoś może myśleć inaczej i tak naprawdę mieć rację. No ale jeszcze 1.5 tygodnia i wirus znika z polski, będzie można wyjść na ulicę bezpiecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@RR_Woda
Przypomniało mi się właśnie xD
Ja kiedyś jak zostawałem sam, bo rodzice gdzieś wychodzili to mi matka kazała "piknąć" mikrofalówka na dowód że jestem w domu xD

Kto wie może jest w tym jakieś rozwiązanie xD
  • Odpowiedz
@RR_Woda: na początku uważalem ten wątek za debilny, ale masz rację i nie rozumiem ludzi którzy się tu spinają do Ciebie lub wyzywają. A co jeśli to jacyś oszuści, którzy zdobyli Twój nr? Przecież to proste. Powiesz, że Cię nie ma to wejdą na chatę i opedzluja xd Trochę ciężki przypadek, ale tak może być.
Na prawie się nie znam, ale wydaje się to ogarnięte co piszesz i powodzenia.
  • Odpowiedz
zysz i szukasz problemów tam gdzie ich nie ma. Porowujesz pokazanie sie w oknie


@Wsciekle_piesci_meza: Problem został stworzony przez brak procedur. Ja do zauważyłem i rozpocząłem dyskusje. Jak będziemy udawać ze go nie ma to i tak kiedyś wybije.

Przykłady rożne ale sprowadzają się do sytuacji gdy rozmawiamy przez telefon z osobą powiedzmy zaufaną ale nie możemy potwierdzić ze jest tym za kogo się podaje.
  • Odpowiedz
Ale czy ja mam obowiązek wykonywać polecenia głosu w telefonie, ja nie wiem czy to funkcjonariusz. Jak przyjdzie i okaże legitymacje/blachę to co innego. A jak dzwoni z poleceniem ze mam im przez okno pomachać to przecież może być jakiś żart.


@RR_Woda: Ty jesteś idiotą, czy robisz sobie jaja?
  • Odpowiedz
Policja ma kontrolować kwarantanne przez telefon i prosić o pokazanie się w oknie.

Tak. Dzięki temu unika się ryzyka zarażenia policjanta.

Ale czy ja mam obowiązek wykonywać polecenia głosu w telefonie, ja nie wiem czy to funkcjonariusz. Jak przyjdzie i okaże legitymacje/blachę to co innego. A jak dzwoni z poleceniem ze mam im przez okno pomachać to przecież może być jakiś żart.

Wystarczy wyjrzeć przez okno. Jak zobaczysz policjanta to znaczy, że
  • Odpowiedz
Jak do ciebie zadzwonię i zacznę wypytywać ile masz jedzenia i gdzie jesteś i co robisz to też mi na wszystko odpowiesz?


@RR_Woda: Jak będziesz to robił w sytuacji zagrożenia mojego życia - to tak, odpowiem Ci i pomacham przez okno.
  • Odpowiedz
@RR_Woda: Ogólne to nie rozumiem po co tak utrudniać sobie życie i być tak zawistnym i nieodpowiedzialnym.Policja musi wykonywać rozkazy które idą z góry a nikt nie będzie się narażał bo książę hrabia chce zobaczyć czy to policjant i chce zobaczyć jego blachę.
Polaczki to jednak idioci.
  • Odpowiedz
@RR_Woda: Oczywiście policjant może przyjść do Ciebie i często tak robią, natomiast dla mnie to głupota, bo osoby z takim myśleniem jak twoje utrudniaja im życie. Później ludzie się dziwią, ze za 0,0001 g dobrych chłopaków się zamyka, skoro masz takie nastawienie do policjantów to myślisz ze oni będą Ci przychylni? Obracam się wśród dużej liczby funkcjonariuszy z różnych miast w Polsce i są to spoko ziomeczki, ale jeżeli zajdziesz im
  • Odpowiedz
e idą z góry a nikt nie będzie się narażał bo książę hrabia chce zobaczyć czy to policjant i chce zobaczyć jego blachę.

Polaczki to jednak idioci.


@White_power: Poruszyłem poważny problem formalny a ty podjesz kontrprzykład jako argument.

Czy stwierdzenie przez telefon że rozmówca jest policjantem i podanie nazwiska stopnia i numeru jest wystarczające czy nie.
Jeśli tak to w każdej sytuacji. Jeśli nie to w tej też nie.

Nie może
  • Odpowiedz
@RR_Woda: No to nie myślisz tych pojęć. Zawsze ludzie chcą żeby policjanci pokazali legitymacje, bo tam również jest numer identyfikacyjny i w dodatku imię i nazwisko
  • Odpowiedz