Wpis z mikrobloga

Policja ma kontrolować kwarantanne przez telefon i prosić o pokazanie się w oknie.

Ale czy ja mam obowiązek wykonywać polecenia głosu w telefonie, ja nie wiem czy to funkcjonariusz. Jak przyjdzie i okaże legitymacje/blachę to co innego. A jak dzwoni z poleceniem ze mam im przez okno pomachać to przecież może być jakiś żart.

Czy ma obowiązek wykonać polecenie głosu w telefonie? jaka jest tego podstawa prawna?
Mam obowiązek policjanta ale on ma wcześniej udowodnić kim jest.

To samo co jeśli nie mam telefonu żadnego? Przecież nie ma obowiązku posiadania telefonu. Ani odbierania domofonu. Przyjdą pod drzwi, zapukają to otworze.

#policja #koronawirus
  • 194
  • Odpowiedz
sobie możesz podstawę prawną powiesić w toalecie.


@eloar: Moim problemem jest:
1) działanie bez podstawy formalnej. To rodzi groźne precedensy.
2) Sugerowanie ze "oni mogą" bo maja mundur. I wiele rzeczy moga ale nie wszystko. też mają zasady i powinni ich przestrzegać
  • Odpowiedz
@NieUsune: Skoro ktoś mnie zamyka na 14 dni mimo ze jestem zdrowy bo mu sie wydaje ze mogę być chory bo Hur Dur przepis to chce żeby tych przepisów sam też przestrzegał
  • Odpowiedz
@RR_Woda: przy stanie wyjątkowym oni mogą bo mają mundur jest dostateczną podstawą. Właśnie po to jest stan wyjątkowy. Jeśli ludzie nie będą się stosowali do kwarantanny, to zostanie wprowadzony. Z resztą, możesz nie współpracować. Wpiszą, że Cię nie zastali i dostaniesz karę administracyjną. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Wuwun71: Każdemu z nas pałką można zmienić poglądy. Tobie też.

Ale chyba chodzi o to żeby zasady były jasne i zapisane w logiczny sposób a nie tłumaczone pałką.
  • Odpowiedz
est dostateczną podstawą. Właśnie po to jest stan wyjątkowy. Jeśli ludzie nie będą się stosowali do kwarantanny, to zostanie wprowadzony. Z resztą, możesz nie współpracować. Wpiszą, że Cię nie zastali i dostanies


@eloar:
1) nie ma stanu wyjątkowego. jest stan epidemii to co innego.
2) No to niech przyjdą w mundurze i mogą zgadzam się. Ale przez telefon nie widać czy mają mundur. Nie rozumiesz tego?
  • Odpowiedz
@RR_Woda z punktu prawnego możesz mieć rację.
Z punktu ludzkiego niekoniecznie: może nie #!$%@? zapchanych służb kruczkami prawnymi i nie utrudniajmy im roboty.
Czasem może wystarczy choć troszkę odrobiny zaufania.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RR_Woda: nie chce mi się czytać całej nitki 100 komentarzy więc nie wiem na czym stoi dyskusja, ale dzwonienie to ułatwienie i usprawnienie. Jak nie masz telefonu albo nie odbierzesz (bo nna przykład się kąpiesz) to policjant który stoi i ma zobaczyć cię przez okno zacznie walić w drzwi po czym odsunie się. Jeżeli nie otworzysz to zakładamy że ciebie nie ma.
  • Odpowiedz
@RR_Woda: Jakim dzbanem jestes, to jest chore xd moj kolezka, a jednoczesnie wspolokator taki sam dzban jak ty - nie myje rąk, bo to paranoja i panika, jestesmy #!$%@?, ze psikamy sie sanitazerami, #!$%@?, ze robimy zapasy szamy xd Pewnie jakby mial siedziec na kwarantannie, tez by dostal pare mandatow. Ale jak sie nie ma nic i nikogo, to pewnie ma sie takie podejscie. Milego dnia Mireczku.
  • Odpowiedz
o jest chore xd moj kolezka, a jednoczesnie wspolokator taki sam dzban jak ty - nie myje rąk, bo to paranoja i panika, jestesmy #!$%@?, ze psikamy sie sanitazerami, #!$%@?, ze robimy zapasy szamy xd Pewnie jakby mial siedziec na kwarantannie, tez


@Byczkumordeczko: Tobie łątwo krytykować. Nie jesteś zapewne ekspertem,. Czy ja napisałem żeby łamać kwarantanne. Napisałem ze forma kontroli przez telefon jest:
1) łamiąca zasady
2) pozorna bo ktoś inny
  • Odpowiedz
nu albo nie odbierzesz (bo nna przykład się kąpiesz) to policjant który stoi i ma zobaczyć cię przez okno zacznie walić w drzwi po czym odsunie się. Jeżeli nie otworzysz to zakładamy że ciebie nie ma.


@Voraz: Widzisz to jest pozór bezpieczeństwa. To jest ułatwienie pozorne.
Prawidłowo. Zakładają kombinezon chemiczny i sprawdzają dowód osobisty.

Obecnie. Koleś jest chory ale ma sprawę na mieście. Prosi ziomka żeby udawał jego. Policja sprawdza z
  • Odpowiedz
@RR_Woda: Ciekawą dyskusję wywołałeś. Dużo interesujących i merytorycznych uwag. Oczywiście oprócz komuszego dzbana @motaboy który jest łasym na plusy atencjuszem i który wyczuł okazję do zdobycia atencji ale pięknie został zaorany (jak zwykle zresztą).
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RR_Woda: ale nie rozumiesz ze nie ma lepszego rozwiązania? Za jakiś czas będą wyrywkowo sprawdzać tak, że nawet niektórych wcale nie sprawdza podczas kwarantanny. Nie ma środków i wystarczającej ilości osób na służbie. I to nie tylko w Polsce ale na całym świecie.
  • Odpowiedz