Wpis z mikrobloga

@spere: @Berkel_88:

Jak na razie, to przekazali we Włoszech 10 mln €, nie trudno znaleźć.

Jedyna różnica jest taka, że gdybym już poszedł do kościoła, to bym miał prawo zdecydować, czy dam 5zł na tacę, czy nie (nie wiem, jak jest w Waszych parafiach w Pcimiu Małym, prawdopodobnie od drugiego roku życia zaganiano was do tacy biczem, widocznie trafiłem na liberałów, nie oceniam), natomiast jadąc przez A4, jak co tydzień
@yahoomlody: nie wiem, czy się orientujesz, jak w Polsce funkcjonuje system podatkowy, ale gminy nie dostają podatków od ogółu społeczeństwa, a jedynie część podatków za swoich mieszkańców, jeśli urodziłeś się w gminie frajerów, którzy tak zrobili, to mi przykro. Moje miasto za to w #!$%@? zarabia na turystach, dotacjach z UE na remonty zabytków i pamiątkach, sam mam znajomego, który dorobił się na takim handlu kilku sportowych samochodów. Można tak, ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@KarmazynowyAstrofizyk:

to bym miał prawo zdecydować, czy dam 5zł na tacę, czy nie (nie wiem, jak jest w Waszych parafiach w Pcimiu Małym, prawdopodobnie od drugiego roku życia zaganiano was do tacy biczem, widocznie trafiłem na liberałów, nie oceniam),


Mogę zadecydować, żeby z moich podatków nie szło 2 mld rocznie na antynaukowe katechezy prowadzone w szkołach? Żeby magowie nie dostawali ziemi od państwa za bezcen? Żeby rydzyk nie dostawał setek milionów
ze odda to wszystko co nakradł.


@dqdq1: Jeśli posiadasz jakieś dowody przestępstwa (bo kradzież to przestępstwo), radzę Ci zgłosić to do prokuratury (najlepiej nie do tej z dziury w dupie). W przeciwnym razie to tylko kalumnie. Póki co:

Kościołowi po 1989 r. przekazano łącznie ok. 90 tys. hektarów. Komuniści odebrali wcześniej ok. 140 tys.


https://www.rp.pl/artykul/550009-Kosciol-odzyskal-o-polowe-hektarow-mniej--niz-stracil-w-PRL.html
Kościołowi po 1989 r. przekazano łącznie ok. 90 tys. hektarów. Komuniści odebrali


@KonradLuzik: przymusowe datki na kościół, swietopieza, dziesięciny, ściąganie nawet od osób innych wiar, przymusowa, polniewolnicza praca na rzecz kościoła (pańszczyzna). Kościół nic nie zarobił swoimi rękami bo nawet pracując godzinę dziennie ksiądz musi mieć gosposie która umyje mu kibel- bo on nic nie potrafi xD

Znajda się oczywiście ludzie którzy uważają ze im się ta ziemia nalezy xD religia
@KarmazynowyAstrofizyk: nikt ci nie karze jeździć drogą "dominisi", jest to droga bez alternatyw? Nie, za drogo? Nie jedź. Ja nie jeżdżę. Ale szanuję, że cokolwiek dała, a mogła nie dać jak kościół w Polsce.
Ta pomoc o której napisałeś, kościoła we włoszech to na co? A tu prywatni ludzie oddają milion euro. Co to w ogóle za dyskusja. kościół zamiast pomagać to zachęca do roznoszenia wirusa. Bo przecież woda święcona oraz