Wpis z mikrobloga

Hej, zwracam się z małym problemem.
Od początku, jestem ulaną świnką, która uznała, że może #rower będzie rozwiązaniem problemu wagi. Zacząłem sobie wyskakiwać w co lepszą pogodę na traski 5-20 km. Zauważyłem u siebie, że w trakcie "treningu", czuje mega senność i w trakcie, i po. Do tego stopnia, że ostatnio po 20km, wróciłem do domu i poszedłem spać na 2h, mimo przespanej nocy.

W zeszłym roku, starałem się chodzić na siłownię, to nie zauważyłem u siebie takich sytuacji.

Nie zastanawiałbym się głębiej nad tym problemem, gdybym nie zauważył, że to mega mi przeszkadza, bo podświadomie przekładam wyjście na rower, bo wiem że jak wrócę to będę nie do życia.

#silownia #dieta #zdrowie
  • 24
@sailor_73: w kwestii diety, wiem że przesadzam mocno ze słodkim, ale jest coraz lepiej imho, jak chodziłem na siłkę słodkie było podobne w diecie, odchodzę od mięsa, jem fast foody max raz w miesiącu. Owoce i warzywa w ilościach bardzo dużych (50-60%) posiłków.
@Mr_Swistak: Trudno wstępnie powiedzieć czego to może być efekt. Może to być efekt nioprzyzywczajenia organizmu do tego typu wysiłku. Siłownia to trochę inny typ wysiłku niż rower. Ja np. miałem nieco podobnie, miałem też np. duże tracenie energii. Wcześniej jak robiłem 100 km to musiałem zatrzymać się na jakieś mcd, jeść batoniki itd. Teraz na taki 80-100 km wypad starczają mi 2-3 batony dla sportowców typu Go On + banan.
@artur200222: imho to też może być to, przy mojej masie takie pedałowanie to musi mi energia uciekać jakbym z wiadra lał, może faktycznie organizm nie ogarnia że musi wskoczyć na wyższe obroty, przez co czuje się sennie
@Mr_Swistak: nie baw się w #!$%@? typu odstawienie miesa, bo to kompletnie nie ma sensu. Milion razy lepiej byś wyszedł na zjedzeniu kurczaka niż tych franfuterkow ze psa. Tak samo owoce - spoko, ale w nadmiarze to nadal cukier i zerowa sytość. Poczytaj o bilansie kalorycznym i liczeniu kcal. Instalujesz apke na telefon, wrzucasz co zjadłeś i gotowe. Bez katowania się, jesz praktycznie co chcesz, byle utrzymac deficyt
@Mr_Swistak: wszystkie franfuterki to gówniany tłuszcz zmieszany z mięsem z odpadów, niestety. W smaku dobre, ale makro i zawartość z reguły tragiczna. Mieso to białko, a białko syci, więc powinno być podstawą diety.
@ciezkiwybor: nie prowadźmy tutaj klasycznej dyskusji vegan vs mięso bo to bez sensu. Tak jak mówię, stronię od mięsa ale raz w tygodniu kurczak jest na talerzu.
Zastosuje się do rady: "jeździć, obserwować". Jak do czerwca-lipca nie przejdzie to sprawdzę faktycznie tą cukrzyce