Wpis z mikrobloga

więc prezentuje rozwiązanie problemu słabego serwa. wcześniej jak wielu z was zauważyło koła nie wracały idealnie na środek przez co auto lekko ciągle skręcało. udało mi się to rozwiązać softwerowo. rozwiązanie polega na tym że jeśli koła wracają na środek to jest odpalany wątek z timerem, jeśli nie będzie nowego inputu do skrętu kół to jest dodawany dodatkowy offset który ustawia fizycznie koła na środku a następie znowu na zero. jeżeli pojawi się input to dodawanie offsetu jest anulowane dzięki czemu ciągle mogę płynnie poruszać kołami. offset jest różny dla sytuacji gdy auto stoi i gdy auto jedzie. gdy stoi offset jest większy. niestety nie działa to idealnie ale poprawiło to jakość jazdy. muszę jeszcze popracować nad ustawieniem odpowiednich wartości.

z innych rzeczy to testami wykryłem trochę błędów związanych z przyśpieszaniem. zawsze był pewien skok przy niższych wartościach więc jak np mam prędkość od 1-100 to jeżeli nadawłem prędkość 1 to ona nigdy nie była bo wzór na przyśpieszenie jest taki ceil(log(stepNumber)*ACCELERATION)) gdzie ACCEL wynosi 12.5, więc przez samo mnożenie już był przeskok

Tag projektu: #malinoweauto

#elektronika #majsterkowanie #arduino #diy #chwalesie #raspberrypi #tworczoscwlasna #programowanie
mapache - więc prezentuje rozwiązanie problemu słabego serwa. wcześniej jak wielu z w...
  • 14