Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
mirki, mam pomysł na aplikacje, wiem ze brzmię jak każdy facet po 4 piwach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jednak ten pomysł powstał z 5 miesięcy temu, ewoluował, a nadal nic się nie stało co by było podobne nawet na amerykańskim rynku. Wszystko co powstaje jest dalekie od tego, nawet nie podobne, przynajmniej nie ma takiego działania jak moje założenia.
Opowiadać o nim nie chce, sam nie programuje, bardziej jestem osobą od zarządzania projektów, więc sprawdziłem rynek, spenetrowałem rynek i potencjał biznesowy. Nawet plan rozwoju i możliwości na 3 lata + metoda monetyzacji.


I pytanie do was - jak podejść do szukania kogoś do programowania? To, że po prostu dać ogłoszenie to wiem, ale przy takich projektach czytałem już różne skrajności i w sumie mam tylko mętlik, bo może lepiej znaleźć inwestora, który po prostu zbuduje zespół? Co polecają osoby, które mają doświadczenie w takich projektach? Nie pytam dzieciaczków (bez urazy, tu chodzi po prostu o świadomość przedsięwzięcia i powagę), tylko kogoś kto serio miał do czynienia z podobnym projektem. Kasę mam, więc sam mogę wyłożyć mogę, czy wziąć kredyt, bo innych nie mam, więc nie muszę się martwić.
#programowanie #android #pytanie #aplikacja #dev #biznes

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jak masz hajs i wg Ciebie projekt zwalidowałeś na tyle, żeby brać kredyt to po co tutaj siedzisz? Mało to software houseow czy agencji marketingowych jest na rynku? Zrobiłeś brief aplikacji, przypadki użycia, makiety ekranów? Czy kolejny Uber dla... ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak @niemampomyslunannick: słusznie zaznaczył, jak robisz w zarządzaniu projektami bo powinieneś takie rzeczy dawno ogarną, więc coś kręcisz
OP: @niemampomyslunannick mamy pierwszego urażónego , w sumie jeszcze student i to bez pracy. Gdzie napisałem MASE? po prostu mam pieniądze by opłacić na jakiś czas. Typowy wykop. Bełkot? proszę Cię, po prostu staram się jak najwięcej opisać bez opisu projektu, a ty nic nie napisałeś co jest wartościowe, czyli jak zwykle. A twój profil pełen krytyki otoczenia, ciekawe.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: marcel_pijak

OP: @anon możesz rozwinać coś?

@reseted

ak masz hajs i wg Ciebie projekt zwalidowałeś na tyle, żeby brać kredyt to po co tutaj siedzisz?

tak pisze właśnie ktoś kto ma wyżej dupe niż możliwości, zamykanie się na coś tylko dlatego, że mam ego nie znaczy, że osiągniesz sukces, szukam różnych rozwiązań, a ktoś kto tak pisze widać po prostu chyba nigdy nie zbierał danych z rynku, bo ignorancja jest typowym błędem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: opie piszesz z anonimowych więc nie wiem skąd zdziwnienie, że ktoś nie bierze Cię na poważnie, piszesz sprzeczne ze sobą rzeczy i sam na początku obrażasz "dzieciaczkow" jakbyś wiedział wszystko kto co robił i jakie ma doświadczenie. Kazda opinia się liczy. Pytanie co w tej aplikacji chcesz zrobić? Wykorzystuje jakies natywne zasoby, jest bardzo złożona? Jeśli nie to cisniesz mvp na jakimś reactcie i sprawdzasz czy ludzie chcą w to
OP: @reseted anonimowość pozwala skupić się na temacie.

Pytanie co w tej aplikacji chcesz zrobić?

aplikacja ma 3 podstawowe zastosowania
- agregator treści, ale tylko zweryfikowanych
- 'teczki' - potocznie, chodzi o to, że agregator, który wyżej napisałem wchodząc głębiej pozwala ustrukturyzować treści, które będą miały charakter teczek, swego rodzaju historią, a to jest wartość dodana, gdzie w jednym miejscu można będzie to po prostu sobie przejrzeć, z gwarancją wiarygodności


-
@AnonimoweMirkoWyznania:

Wykorzystuje jakies natywne zasoby, jest bardzo złożona?

Tutaj miałem na myśli zasoby telefonu, czyli GPS, BLE, NFC itp w sensie coś złożonego z czym aplikacja nienatywna sobie nie poradzi. Z opisu wnioskuję, że nie. Czy ten agregator treści będzie przechowywał fizycznie teksty/obrazy/filmy czy tylko linki/odwołania do innych źródeł? Myślę, że nie jest to na tyle skomplikowane, żeby nie dało się tego napisać w reactcie czy innym frameworku, który na raz
OP: @reseted
skupie się na jednej rzeczy:

Jak mniemam jest to z Twojej dziedziny czyli media, może to tylko dla Ciebie, Twojego otoczenia wydaję się być kontrowersyjne, dla programisty może być to po prostu "Meh..., co ma być to będzie, dajesz hajs i jedziemy"


nie do końca, to jakby napisać, że dziennikarz - meh, co ma być to będzie, ja pisze o tym i tam tym..
Ale po czasie wychodzi, że
@AnonimoweMirkoWyznania: trudno mi się do tego odnieść nie znając bezpośrednio kontekstu, za mało szczegółów, sam wiesz najlepiej. Jeżeli masz zamiar ściągnąć na siebie i devów Panów w Czerni o 6.00 nad ranem to wpierw uprzedź ludzi, którzy będą przy tym pracować z czym to się wiąże ( ͡° ͜ʖ ͡°)