Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1470
Od czasu koronawirusa kradzieże paliwa na mojej stacji wzrosły o 100%. W pozostałych miesiącach mieliśmy max 3 kradzieże, w tym już 8 a nie ma nawet połowy kwietnia. Głównie jest to spowodowane noszeniem masek na szeroką skalę. Kiedyś osoba zamaskowana miała z miejsca blokowany dystrybutor, teraz maski są na porządku dziennym. To taka mało ciekawa ciekawostka,Instytut Danych z Dupy bo mogę pisać tylko o mojej stacji.
Rozważamy wprowadzenie przedpłaty. #pracbaza #kradziez
  • 143
  • Odpowiedz
@wychWood: Automaty do tankowania są obsługiwane w szczególny sposób, wstępnie blokowane są na karcie środki na określony limit a po zakończeniu tankowania idzie potwierdzenie ile faktycznie zebrać z konta a ile odblokować.

Kwestia terminala który musi być rozpoznawany jako terminal pyzy dystrybutorze.
  • Odpowiedz
@Spajkodron3000: najlepiej to byłoby jak na circle k w dębicy na przykład
masz dystrybutor z automatyczną obsługą, wkładasz kartę, wpisujesz za ile tankujesz, odblokowuje ci pistolet, wyciągasz kartę, tankujesz ile chcesz i ci po prostu blokuje te środki na koncie, a jak zatankowałaś za mniej, to ci za parę dni zwraca nadpłatę
nie wiem czy na innych stacjach tak jest (dawny statoil) bo zwykle tam nie tankuję, akurat byłem przejazdem i
  • Odpowiedz
@Spajkodron3000: Często jeździłem w sprawach biznesowych do Rosji i przedpłata na stacjach przy głównych trasach jest tam normą. Jak możesz to wprowadzaj jak najszybciej. A co do zwrotu przy płatności kartą, to jak za dużo się zapłaciło, to w Rosji normalnie pieniądze wracały po chwili na kartę. Tylko nie wiem czy to jakiś ich lokalny system, czy tak szybko działające chargeback’i
  • Odpowiedz
@Spajkodron3000: 1) jeśli system da radę ogarnąć że chcę zatankować do pełna to spoko. doprowadzi to do obniżki cen paliwa bo obsługi będzie mniej na stacjach. 2) już mieliśmy neste - bezobsługowe stacje paliw, z przedpłatami - i już ich nie ma. dlaczego?
  • Odpowiedz
@Spajkodron3000: Jeśli ta cała
epidemia i zwiekszona ilość kradzieży paliwa spowoduje,że będę mógł zaplacic z góry przy dystrybutorze bez wchodzenia na stacje i czekania w kolejce az ktos zamowi hotdoga z kawą na karte vitay/zegnay/#!$%@? i bez wciskania mi płynu do spryskiwaczy to będę wniebowzięty xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Spajkodron3000: przecież taki system już od dawna funkcjonuje na nie których stacjach, najpierw karta i pin później tankujesz za ile chcesz. Na koniec system pobiera Ci kasę z konta.
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: Francja, Belgia, Holandia, Niemcy... tak jak napisałem- główne autostrady, przeważnie stanowiące trasy tranzytowe między krajami/portami. Może spotkałem się z jedna stacja na której nie wymagana przedpłaty. Cała reszta to płatność z góry.
  • Odpowiedz