Wpis z mikrobloga

@TheDzions: twoja gotówka będzie gówno warta ;)
mnie spokojnie stać na spłatę kredytu przez półtora do dwóch lat ( podziękuj airbnb), miałam zrobić nadpłaty ale w tej sytuacji poczekam. I znajomi co tez maja po 2-3 mieszkania to samo, nikt nawet nie myśli o sprzedaży.
W jednym bloku w którym mam mieszkanie 80% stoi nieruszonych, rozmawiałam z właścicielami to wrzucili po prostu wolny hajs i tyle. A wy liczycie na jakieś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@RozowaZielonka: Dowód anegdotyczny. Tak samo pełno jest ludzi co ledwo co uciułali przez 20 lat ciężkiej pracy na kawalerkę jako fundusz emerytalny i na brak najemcy mogą sobie pozwolić przez maksymalnie 2 miesiące a potem się zaczną problemy. Tak samo fliperzy z kursów na youtubie, którzy mieszkania pokupowali na kredyt pod korek, bo chcieli zostać rekinami biznesu. Na początek spadną ceny wynajmu, co już się dzieje a jak to potrwa jeszcze
@Ld93: ilu jest takich fliperów gołodupców? promil. Jak ktoś zamierzał fliperować na kredytach to XD
Uwierz, że jak ta szopka potrwa dłużej niż miesiąc to ceny nieruchomości będą naszym ostatnim problemem bo na pysk padnie cała gospodarka.
@donjon: co, narracja sie nie zgadza i juz xd? xD to wasze liczenie na mieszkania deweloperskie poniżej ich wartości która dalej jest mocno niedoszacowana.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RozowaZielonka: No właśnie i o tym mówi ten mem, że niektórzy czekają na to jebniecie na pysk gospodarki żeby móc kupić mieszkania po rozsądnej cenie.
@RozowaZielonka: w Dublinie ceny spadły o 60 procent w czasie ostatniego kryzysu, w Dubaju o 40 procent od peaku inwestycyjnego w 2014. Skąd te przekonanie ze ludzie inwesrujacy hajs w mieszkania nie stracą. Popyt przez kilka ostatnich lat był napędzany inwestycyjami (jak w Dublinie i Dubaju). Może byc duża korekta.
@RozowaZielonka ehe i dlatego jest taka panika i dzwonili airbnb owcy do radia co mają począć. Nawet mi was nie żal i również czekam na zakup mieszkania, co i tak miałem robić w najbliższym czasie.
Oby wam się rynek potknął i na ten głupi ryj #!$%@?ł spekulanci ha tfu
@ButtHurtAlert: to powodzenia, na razie banki nie udzielają kredytów hipotecznych i prędko się to nie zmieni. A jeśli już, to 30% wkład własny + inwestycja rozpoczeta przed 2020. Powodzonka w zakupie.
@lecho182: Człowieku, porównujesz dublin czy dubaj do polski xD iks DE. Tam są ceny wystrzelone w kosmos, a te w polsce to jeszcze prawie darmoszka patrząc na koszty budowy etc.
@donjon: wiadome jest że wrócą, są już pewne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lookazz:

Jak kogoś nie stać na zakup mieszkania teraz to raczej niewielkie są szanse że po załamaniu gospodarki coś Się zmieni. Chyba że będzie mieć mega szczęście i jego branża nie ucierpi.

@vateras131: no nie wiem. Ktoś ma np. 200k oszczędności. Chce 40m2 kupić ale uważa, że po 10k za m2 chowu klatkowego w stanie deweloperskim to chyba kogoś #!$%@?ło. Załamanie cen o 40-50% i wchodzi cały na biało (