Wpis z mikrobloga

Eju, miałam zapytać a zapomniałam - jakie są produkty/rzeczy/czynności, które poradzilibyście innym ludziom, szczególnie młodszym, a są nieoczywiste w życiu? Coś czego uczy się dopiero z wiekiem, albo odkrywa przypadkiem. Jako przykład podam, że dopiero niedawno dowiedziałam się o istnieniu irygatorów do zębów i teraz, odkąd taki posiadam, zastanawiam się jak mogłam bez niego żyć wcześniej XD Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś rzeczy, które usprawniłyby/ulepszyłyby mi życie. Jeszcze mam, że im szybciej nauczysz się czytania składów żywności i kosmetyków tym lepiej, warto wiedzieć jak upiec chleb i że durszlak najlepiej myć od razu XD Dajcie mi swoje doświadczenie życiowe ( ͡º ͜ʖ͡º) #niebieskiepaski #rozowepaski #lifehack #30plusclub
  • 363
Warto nauczyć się naprawiać rzeczy, większość da się naprawić w prosty sposób. Nie powinno się oszczędzać na wałkach do malowania, zawsze trzeba je dokładnie myć po użyciu.
@Johnny_Revolta: TAK!

@lunaria: Dodam od siebie:
- nie używaj wody utlenionej do ran, nie jest w ogóle do tego (np. octenisept jest)
- nie oszczędzaj części dochodu, ale, na ile to możliwe, wydawaj konkretną część, a oszczędzaj resztę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pamiętaj, by nie oceniać siebie zbyt surowo i nie mieć sobie za bardzo za złe, jeśli coś nie wypali,
- masz prawo do
@lunaria: warto poznać wartość tego, na co wydajemy pieniądze. Dzisiaj pieniądze są głosem na porządek świata. Warto np. obejrzeć Dominion, poczytać o tym skąd biorą się ubrania w sieciówkach. W jaki sposób wytwarza się kosmetyki. Ignorancja i wygoda to największy motor napędowy konsumpcjonizmu. Myślę, że wiele osób nie chciałoby dokonywać wyborów, których dokonują codziennie głosując swoim portfelem, gdyby wiedzieli to na czym firmom najbardziej zależy, żeby ukryć - sądzę, że większości
W ogóle to dziękuję wszystkim za świetne, mądre, te proste i te głębsze porady, te na czarną godzinę i te do codziennego życia - nie spodziewałam się takiego odzewu, bardzo mnie się to podoba ( ͡º ͜ʖ͡º) coś z tą wiedzą zrobię, żeby nie zaginęła, ale kiedy i jak to jeszcze nie wiem :)
@lunaria:
Dużo padło tu dobrych rad, co do kilku bym uważał.

1. Ludzie potrafią odczytywać intencje bardziej niż tego chcemy. Jeśli coś robisz, rób to z przekonaniem albo wcale (do or do not, there is no trying - Yoda).
2. Trzymaj się ludzi którzy mają zasady (nawet niekoniecznie takie jak Twoje - typu religia lub coś). Reszt ładnie mówi (nawet przez lata), a w kryzysowej sytuacji bardziej szkodzą niż pomagają.
3.