Wpis z mikrobloga

Eju, miałam zapytać a zapomniałam - jakie są produkty/rzeczy/czynności, które poradzilibyście innym ludziom, szczególnie młodszym, a są nieoczywiste w życiu? Coś czego uczy się dopiero z wiekiem, albo odkrywa przypadkiem. Jako przykład podam, że dopiero niedawno dowiedziałam się o istnieniu irygatorów do zębów i teraz, odkąd taki posiadam, zastanawiam się jak mogłam bez niego żyć wcześniej XD Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś rzeczy, które usprawniłyby/ulepszyłyby mi życie. Jeszcze mam, że im szybciej nauczysz się czytania składów żywności i kosmetyków tym lepiej, warto wiedzieć jak upiec chleb i że durszlak najlepiej myć od razu XD Dajcie mi swoje doświadczenie życiowe ( ͡º ͜ʖ͡º) #niebieskiepaski #rozowepaski #lifehack #30plusclub
  • 363
Jak nie zapłacisz 2,3 rat kredytu bank nie wypowie ci umowy. Jak masz kłopoty finansowe i dojedzie cię skarbówka, zus, bank czy ktokolwiek inny nigdy nie chowaj głowy w piasek, odwoływać się można bardzo długo, przeciągać sprawy również. Można wygonić komornika z nieruchomości, nawet jak się wipsze do hipoteki. Warto szukać pomocy prawnej w sprawach finansowych. Zawsze trzeba pilnować terminów sądowych. Nie wolno bać się władzy i systemu. Jeżeli szuka cię policja,
Z kwestii finansowych..
- warto uzbierać pewną sumę pieniędzy na nieprzewidziane wydatki i nigdy jej nie ruszać dopóki to się nie wydarzy. Ja np. panicznie boje się że wypadnie mi ząb i nie będzie mnie stać na wstawienie nowego a nie wyobrażam sobie chodzić bez zęba.
Niech ta kwota czeka na osobnym rachunku a jeśli cię nie stać na odłożenie to załóż kartę kredytową z takim limitem i nigdy z niej nie
Szukaj partnera życiowego i zjedz z nim beczkę soli, jeżeli obu stronom zależy to uda się wam być razem. Razem łatwiej. Najlepiej szukać przeciwieństw typu introwertyk + ekstrawetyk i wspólne poczucie humoru, nie musicie interesować się tym samym, ważne żebyscie śmiali się z podobnych rzeczy i mieli swoje własne hooby.
@reds23 nie polecę, bo szukając dla siebie spędziłam cały wieczór i tylko straciłam czas - używam jednej funkcji, najsilniejszej a nie 3 innych, bateria chyba dobrze starcza, obok i tak stoi szczoteczka więc co za różnica co się ładuje :D ja mam ten, czy jest lepszy od jakichś tańszych czy xiaomi nie wiem, bardzo go lubię, ale nie wiem czy te szmery bajery są jakieś w końcu ważne, spytaj na tagu (:
lunaria - @reds23 nie polecę, bo szukając dla siebie spędziłam cały wieczór i tylko s...

źródło: comment_1588108442CeRWS55caPEg28klfQ5ULs.jpg

Pobierz
@lunaria:
1. Kup takie klipsy https://pl.aliexpress.com/item/32614498764.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fd2WG3W łatwo i szczelnie zamkniesz żywność pozostawiając ją świeżą na dłużej
2. Te pensety z aliexpress są trwalsze od najlepszych z sephory https://pl.aliexpress.com/item/32869912504.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fd2WG3W
3. Stosowanie folii spożywczej z takim dyspenserem https://pl.aliexpress.com/item/32837086961.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fQNQVgx pozwala ci korzystać z talerzy, miseczek jak z pojemników do mrożenia/chłodzenia. Nie trzeba myć pokrywki. Folie wyrzucasz oszczędzając wodę.
4. Stosuj pastę elmex. Nieco droższa od standardowych ale na dłuższą metę oszczędzasz na wizytach u
@lunaria jak najszybciej inwestuj w porządne rzeczy. Lepiej mieć trzy pary butów z górnej półki które posłużą latami niż 30 dziadowskich z sieciówek. To samo się tyczy torebek, pasków, płaszczy, mebli i wielu innych przedmiotów. Warto też wybierać naturalne materiały: kaszmir, wełna, jedwab, drewno, skóra, jeśli będziesz o nie dbać będą służyć pokoleniami. Za to tanie badziewia z poliestru są nie tylko brzydsze, ale też nie da się ich odnowić kiedy się
@lunaria: prowadź budżet. Ja zaczynałam na studiach od prostego excela, dziś zrobiliśmy z niebieskim swoją bardzo rozbudowaną aplikację. Oprócz wpisywania wszystkich zarobków i wszystkich (co do grosza) wydatków, trzeba co jakiś czas je też analizować. Wydawanie pieniędzy bez kontroli jest bardzo nieświadome. Warto sobie liczyć przed wydatkiem np. na jaki czas się planuje go mieć, okazuje że każda droższa rzecz kosztuje Cię x zł miesięcznie. Warto też sobie obliczyć ten koszt
Sprzęt agd oszczędza czas, lepiej nie kupować np. Pralko suszarki lepiej kupić oba oddzielnie. Warto kupować rzeczy używane, jak cię nie stać na nowe. Nie warto brać kredytu na mieszkanie przed 40. Nie warto zadłużać się na przyjemności, chyba że to sprzęt, który oszczędzi twój czas. Zawsze uzupełniać sól do zmywarki, najlepiej do tego celu kupić sól w worku do filtrowania wody jeden worek potrafi wystarczyć na 3-4 lata a kosztuje grosze.