Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich kupiłem takie cudo pod usb adb-100T pod nbox 5800 enigma2 dokładnie na automatycznym skanowaniu nie znajduje mi mux 1,2,3 itp. Zauważyłem ,że znajduje tylko Mux 8 czyli Wp,Legia TV,Szkoła itp.Zaznaczam ,że antena dobrze wykierowana na tv z wbudowanym dvbt odbiera wszystko. Znajduje tylko 15 stacji.Gdy ustawię Provider Dvb-T Poland:dvbt Frequencies nic nie znajduje 0 stacji?.Stację znajduje tylko na Europe coś tam dalej.Na Manual też nic nie widzi?

Zauważyłem jeszcze jedno na ręcznym wpisuję dla Mux 8 czyli jest 205,5mhz wpisuje 2055.Pasmo 7Mhz i znajduje stacje.Dla mux 3 634mhz tak też wpisałem nic nie znajduje ???Czyżby karta była uszkodzona i nie działają częstotliwości

#nbox #telewizory #telewizja #elektronika #telewizja
Pobierz
źródło: comment_15892923158WtnUXTiG9hEwX88mMGsmd.jpg
  • 12
dawałem wszystko 8mhz i 10mhz i inne co są do wyboru.Powinno znaleźć na automatycznym wyszukiwaniu mam wykierowane na częstochowe.Wychodzi na to ,że chyba karta uszkodzona bo na automatycznym skanowaniu wybieram Poland i zaczyna skanować dochodzi 100% i jest 0 stacji;/ Znajduje mi tylko mux 8 częstochowa 205,5mhz. Reszty nie może znaleźć. Zauważyłem ,że Mux 8 te 15 kanałów dziś już nie znajduje i coś się dzieje czyli kratkowanie itp.
@dktr: Nie wiem czy dobrze to ustawiam ale na manualu ustawiam tak jak wyżej na foto tylko np. na mux 1 ustawiam częstotliwość 586000 MHz ,a jest na częstochowe 586 MHz.Nie mogę ustawić 586.
@warex: Jeszcze może być taka opcja że w antenie jest wzmacniacz który wymaga zasilania które dostarczane jest przez tuner/tv (bias-tee)
@dktr: Antena TV kierunkowa DVB-T Triax UNIX100 LTE nie ma wzmacnicza płytka przy antenie+zasilacz w domu + rozdzielacz telmor rta 120 na drugi pokój.Powiem tak w ustawieniach karty jest opcja zasilanie 5v zmieniałem ale to nic nie daje.Sprawdzałem na dwóch tunerach czarny i biały nbox to samo nic nie widzi?
W ustawieniach karty ustawiam tak jak na tym foto nic nie znajduje dopiero jak zmienię na europe coś tam dalej to
Pobierz
źródło: comment_1589298396KkeQbrcmKZBFXQreM5tPaS.jpg
@warex: Czyli mam rozumieć że w antenie jest symetryzator potem przewód idzie w rta120 i rozdziela się po pokojach, czy w innym pokoju działają na innym tunerze/tv działa poprawnie wszystko? Na tej antenie jak jest zainstalowana wysoko i nie zasłania nic to bez problemu z 50km można odbierać, i to samej antenie z symetryzatorem, żadnych wzmacniaczy no chyba że jest z 100m przewodu - to wtedy stosuje się wzmacniacze w antenie.
@dktr: Tak właśnie tak.Antena chyba ma symetryzator potem ze 20m następująco w rta120 i potem dekoder i idzie dalej na kolejny pokój.Anteny nic nie zasłania w drugim jak i w pierwszym pokoju wszystko działa bez zastrzeżeń.Zrobiłem test antena siatkowa wyrzucona za okno kilka metrów kabelka zasilka i dekoder + karta usb dvbt ustawiłem poland dałem scan i o dziwo znalazło 24 programy ??? Czym to może być spowodowane tym rozdzielaczem???
@dktr: Tak mi się dzieje tylko na tej karcie od nc+.Miałem kilka dekoderów dvb-t wszystkie działały.W drugim pokoju jest tv z obsługą dvbt i tam nie ma problemu też wszystko działa.