Wpis z mikrobloga

#odzywianie #dieta #posilki #lowcarb #highcarb #keto #mikrokoksy bo tez duzo wiedza :)

Odzywianie wplywa na to jak myslimy i mozliwosci naszego mozgu? Co jest najwazniejsze w diecie przy optymalizacji pracy umyslowej i nauki?

Ludzie na keto zachwalaja funkcje poznawcze mozgu i to jak im sie mysli co mnie troche kusi do tego, aby to sprobowac. Jako zdrowa na umysle osoba wiem jednak, ze eliminacja grup jedzenia to nie jest taka latwa sprawa i moze sie to pozniej wiazac z roznymi konsekwencjami. Pomozecie mirki?

Szczegolnie jak pomysle kiedy bierze mnie lekka sennosc po wiekszym posilku. Tarczyca i glikemia w sumie spoko.
  • 9
@dette77: Na pewno nie keto. Kazdy kogo znam, kto byl na keto albo w ciagu paru dni przestal, albo byl jakis ociemnialy xd

Ludzie na keto zachwalaja funkcje poznawcze mozgu i to jak im sie mysli co mnie troche kusi do tego, aby to sprobowac.


Spotkalem sie z opinia, ze maja mniejsze skoki otepienia/bystrosci, a nie ze lepiej im sie mysli. To pierwsze wynika z tego, ze wczesniej sie zywili zle.
Ludzie na keto zachwalaja funkcje poznawcze mozgu i to jak im sie mysli co mnie troche kusi do tego, aby to sprobowac.


@dette77: przeciez mozg pracuje na glukozie ktorej w ketozie twoj ogranizm bedzie produkowal minimalna ilosc. bylem na ketozie 3mc probujac pisac w tym czasie prace naukowa i w moim przypadku byla totalna zamuła umyslowa pomimo ze przykładalem sie solidnie do adaptacji
@dette77: ja wypowiem się bardziej ogólnie i sam jestem przykładem, że to działa. Hasło to dopamine detox, czyli pozbycie się rzeczy, które pobudzają układ szybkiej nagrody. Jeżeli człowiek bombarduje się małymi strzałami dopaminy to wszystkiego się odechciewa i jest zamulony. Ofc nie trzeba się stawać od razu ascetą. Wyeliminowanie pokarmów, które ludzki umysł błędnie określa jako dobre. Czyli słodycze, bomby tłuszczowe typu kebab. Próbowałem keto I wydaje mi się, że to
@DywanTv zajebiscie był na keto ktoś kto odpuścił po paru dniach

@dette77 jednym z moich głównych problemów była właśnie senność po posiłkach i już wyeliminowanie tylko tego imo działa świetnie na taką ogólną "produktywność", jestem na keto od 2016r, nie zauważyłam żadnych konsekwencji, tylko nie wiem kiedy dla Ciebie jest to "później".
Niemniej jednak, to nie jest dieta dla każdego.
@dette77: Ja jestem na #keto 3 lata i nie ma takiego obszaru mojego życia, którego by to nie poprawiło.
Waga, stabilność nastroju, brak senności w ciągu dnia, dosłownie wszystkie wyniki badań krwi weszły w normę oraz w idealne/bardzo dobre korelacje (np. stosunki lipidów).
Moja żona do tego unormowane sprawy hormonalne z którymi miała problemy od 15 lat.
Ale to HAHAHA dowody A NE GDO TY CZNE (na tagach o dietach większość